انتقاد پلیس راهور از کارا نبودن گاردریل ها در تهران

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سرگرد مصطفی زینی وند مقدم رئیس اداره بررسی علائم و مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: حفاظ ها و گاردریل ها تجهیزات ترافیکی هستند که باید مانع پرت شدن وسیله نقلیه متحرک به کنار راه و برخورد آنها با موانع خطرناک شوند و آن وسیله نقلیه را با خسارتی کم به حالت سکون درآورند و یا مجدد به مسیر اصلی راه بازگردانند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی ادامه داد: در برخی از موارد شاهد انتخاب نامناسب حفاظ، به کار بردن اتصالات غیراستاندارد، عدم مهار صحیح مقطع ابتدایی و انتهایی، تعمیر و نگه داری نامناسب، عدم آشکار سازی مقطع ابتدایی و یا در طول حفاظ، عدم وجود حفاظ در مقابل موانع صلب یا سخت داخل ناحیه عادی از مانع، ممکن است باعث خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری به شهروندان شود.
رئیس اداره بررسی علائم و مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه گفت: مناطق 22 گانه شهرداری تهران بر اساس نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران و بر اساس سند 312-8-6 مسئولیت دارند نسبت به شناسایی و اصلاح نواقص تجهیزات ترافیکی با موضوع مشخصات فنی ساخت، نصب و نگهداری حفاظ ها و ضربه گیری های معابر شهری اقدام کنند.
سرگرد زینی وند مقدم در ادامه با درخواست از رانندگان برای توجه به جلو و رعایت فاصله طولی با سرعت مطمئنه، تصریح کرد: ناحیه عاری از مانع به محلی از راه گفته می شود که برابر ضوابط مانعی نصب نشده باشد و در صورت لزوم و اختیار به نصب مانع مانند تیر برق و یا پایه پل، حتما باید این محل ایمن سازی شود.
نظرات
 
 
 
zak2012 1398/6/31
واقعا تشکر باید کرد از شهرداری به خاطر اینهمه زحماتش شدت خسارت و سانحه رو 2 برابر میکنن با زحماتشون و عوارض میگیرن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران