بی ام و i7s، تیر خلاص باواریا به بازار خودروهای لوکس

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
کمتر از دو ماه پیش بود که گزارش هایی مبنی بر تولید نسخه ی برقی از بی ام و سری ۷ در نسل آینده انتشار یافت. حالا سایت های وابسته به بی ام و اطلاعات بیشتری از این خودرو را منتشر کرده اند و اینطور که معلوم شده این مدل در دو نسخه به تولید خواهد رسید.
نسخه ی برقی سری ۷ با نام i7 وارد بازار خواهد شد. این سدان لوکس پرچمدار برای تامین انرژی خود به یک باتری 100 کیلووات ساعتی متکی است که می تواند شعاع حرکتی 600 کیلومتر را با هر بار شارژ فراهم کند. ماکزیمم قدرت نسخه ی نخست 550 اسب بخار است که از دو موتور الکتریکی این خودرو به دست می آید.

بی ام و یک مدل قوی تر با نام i7s نیز تولید خواهد کرد. این مدل قرار است قوی ترین سری هفتی باشد که تا به حال ساخته شده است. قدرت موتور برقی i7s به 670 اسب بخار می رسد . این مدل نیز یک خودروی 4×4 محسوب می شود. باتری این نسخه 120 کیلووات ساعتی است ولی شعاع حرکتی آن مثل مدل قبلی بوده و 600 کیلومتر است. با چنین مشخصاتی پیش بینی می شود که شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو بهتر از شتاب 3.9 ثانیه ای بی ام و M760Li فعلی باشد.

خوشبختانه بی ام و سری 7 قرار نیست تبدیل به یک خودروی صرفا برقی شود و بی ام و در کنار مدل برقی نسخه های هیبریدی و بنزینی این خودرو را نیز تولید خواهد کرد. بی ام و سری 7 هیبریدی جدید طبق شایعاتی 560 اسب بخار قدرت و 800 نیوتون متر گشتاور دارد. طبق گزارشات، نسخه ای پلاگین هیبریدی از این خودرو نیز به تولید خواهد رسید.
پیش بینی می شود که نسل آینده ی بی ام و سری 7 در اواخر سال 2021 یا اوایل 2022 به بازار معرفی شود.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران