حدود 3 هزار خودرو وارداتی متروکه می شوند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران در خصوص خودروهای وارداتی اظهار داشت: در ماه های اخیر 7 هزار و 500 دستگاه خودرو از گمرکات کشور ترخیص شده و 1500 خودرو نیز تشریفات گمرکی را انجام داده اند، اما به دلیل اینکه مصوبه دولت برای ترخیص آنها تمدید نشده، این خودروها در درب خروج گمرکات متوقف شده اند. همچنین حدود 2 تا 3 هزار خودرو متروکه وجود دارد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، وی در پاسخ به این سوال که از زمان حضور این خودروها چندین ما گذشته و چه کسی باید این خودروها را متروکه اعلام کند، بیان داشت: مناطق ویژه اقتصادی مانند بندر شهید رجایی و منطقه سلفچگان باید اعلام کنند و هر زمان که این مناطق اعلام کنند بلافاصله متروکه می شود و هم اکنون نیز در حال انجام است.
رئیس کل گمرک ایران در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر امکان ورود این خودروها به کشور وجود ندارد و در صورت تمدید مصوبه دولت، امکان ترخیص این خودروها امکان پذیر خواهد بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران