تا 1400 بنزین کشور یورو 4 می شود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران در نشست خبری که درباره کیفیت بنزین برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی درباره میزان گوگرد در بنزین، اظهار داشت: خودروسازان تا ابتدای دی ماه سال جاری برای اجرای استانداردهای 85 گانه فرصت دارند و همچنین از اول فروردین 1400 در سراسر کشور بنزین یورو 4 توزیع خواهد شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات دولت در تاریخ 12 اردیبهشت 96 قرار بود تا پایان تاریخ 1/4/96 در 15 کلان شهر کشور بنزین یورو 4 توزیع شود. در اقدام دوم قرار بود تا تاریخ 1/1/97 میزان توزیع بنزین یورو 4 حدود 60 درصد جمعیت کشور را پوشش دهد.
مرندی مقدم در ادامه بیان داشت: در گام سوم میزان توزیع بنزین یورو 4 تا تاریخ 1/1/98 به 80 درصد جمعیت کشور رسید. در گام نهایی تا اول فروردین سال 1400 بنزین یورو 4 در سراسر کشور توزیع خواهد شد.
نظرات
 
 
 
سید نادر 1398/7/7
نکته مغفول!!! اگر تا 1400یورو4 میشویم پس تکلیف یورو6 چه میشود؟؟ کاملا واضح هست استاندارد سوخت ایران تا یورو 4 هست و از این کیفی تر نمیشود! چون مشتری های سوخت ایران به سمت خودرو برقی رفته اند و مشتری بنزین و گازوییل ایران به شدت کم میشود

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران