هشدار پلیس درمورد کلاهبرداری با بنزین دونرخی

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
پلیس فتا به تازگی در خصوص کلاهبرداری با ترفند دونرخی شدن سهمیه بنزین به شهروندان هشدار داد.
به نقل از ایسنا، در روزهای اخیر تعدادی از کلاهبرداران و افراد سودجو با تبلیغات دروغین در خصوص دو نرخی شدن سهمیه بندی بنزین و ارسال پیام‌های با این محتوا به کاربران فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، آنها را به درگاه های جعلی موسوم به فیشینگ هدایت کرده و پس از دریافت اطلاعات کارت بانکی نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب شان اقدام می کند.
پیام های ارسالی به شهروندان بدین شرح است که اگر افراد خواهان جلوگیری از دو نرخی شدن قیمت بنزین در کارت سوخت و ... اند باید حتما در سایتی ثبت نام کنند که این همان سایت فیشینگ است.
از سایت های غیر مجازی که اخیراً در این زمینه فعالیت داشته و اقدام برای شناسایی و دستگیری گردانندگان آن در حال انجام است می توان به سایت www. Iniopdc. Com اشاره کرد.
مرکز اطلاع رسانی پلیس فتا در این زمینه اعلام کرد: برای جلوگیری از چنین اقداماتی لازم است که شهروندان فریب تبلیغات دروغین این گونه سایت‌ها را نخورده و صرفا اخبار را از مراجع رسمی و خبرگزاری‌های مجاز کشور که از طریق روابط عمومی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی منتشر می‌شود، دریافت کنند. شهروندانی هم که پیش از این به چنین سایتی مراجعه کرده‌اند لازم است نسبت به تغییر رمز دوم کارت خود اقدام کنند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران