چطورخودروی کارکرده را کارشناسی شده و با گارانتی بخریم؟

بازار خرید خودرو، روزبه‌روز با حاشیه‌های بیشتری روبه‌رو می‌شود. افزایش نجومی قیمت خودروها از اوایل سال 97 موجب شد تا از بازار خودرو دست دوم، استقبال بیشتری شود. آمارها نشان می‌دهد که بیش از 70 درصد خودروهای کارکرده موجود در بازار، ایرادات فنی یا بدنه دارند. اما نکته قابل تامل اینکه بیش از 80 درصد مالکان خودروها در زمان فروش، معایب خودرو را پنهان می‌کنند.

خرید خودرو به ویژه خودرو کارکرده را باید امری با ریسک بالا دانست. شما مطلع نیستید که مالک قبلی خودرو ، چطور از خودرو نگه‌داری ‌کرده است. آیا خودرو تصادف شدید داشته یا نداشته؟ آیا خودرو نقص مهم فنی دارد یا ندارد؟ در حقیقت آسیب‌های فنی و بدنه را می‌توان مهم‌ترین و در عین حال مبهم‌ترین موضوع در خرید خودرو دست دوم دانست که شناسایی آنها از عهده هر کسی برنمی‌آید. بنابراین در خرید یک خودروی دست دوم خیلی مهم است که به اندازه ارزش واقعی خودرو پول پرداخت کنید.
برای روشن شدن اهمیت موضوع به شکل زیر دقت کنید. در شکل زیر وضعیت خودروهای کارکرده موجود در بازار نمایش داده شده است.

کارشناسی خودروی کارکرده

کارشناسی خودروی کارکرده

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، 30 درصد از خودروهای دست دوم موجود در بازار، حداقل یک گلگیر رنگ شده دارند و 21 درصد هم دارای حداقل یک در رنگ‌شده هستند. برای مثال پژو ۲۰۷ سال ۱۳۹۶ با داشتن دو لکه رنگ بر روی گلگیر و درب، کاهش قیمتی برابر با 6 میلیون تومان خواهد داشت. اگر همین دو بخش تعویض شده باشند، 9 میلیون از قیمت خودرو کم می‌شود.
اما این قضیه رنگ‌شدگی و تعویض در خودروهای لوکس به مراتب پرهزینه‌تر است. به‌طور مثال اگر سراتو را برای خرید درنظر داشته باشید، توجه کنید که یک گلگیر تعویضی، 14 میلیون تومان از قیمت خودرو کم خواهد کرد.
دقت در آمار فوق و مشاهده افرادی که روزانه با کلاهبرداران خودرو مواجه می‌شوند به اندازه کافی ضرورت استفاده از کارشناسی خودرو پیش از خرید را اثبات می‌کند. شما وقتی خودروی موردنظرتان را نزد کارشناس مجرب می‌برید، خودرو از نظر ظاهری، فنی، بدنه و تصادف‌های احتمالی مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد تا ارزش واقعی آن مشخص شود. این بهترین و مطمئن‌ترین راهی است که ریسک خرید خودروی دست دوم را به میزان زیادی کاهش می‌دهد. کافی است واژه کارشناسی خودرو را سرچ کنید و با شرکت‌های مختلف فعال در این حوزه آشنا شوید.

کارشناسی خودرو لازم است اما کافی نیست!
به طور کلی فرایند خرید خودرو مستلزم صرف زمان و هزینه‌هایی است که اغلب نادیده گرفته می‌شوند. زمان گذاشتن برای تحقیق و انتخاب بین خودروها، پیدا کردن خودروی مناسب با بودجه، هماهنگی با فروشنده، رفت و آمد برای بازدید و زمان بازدید همگی هزینه‌بر هستند. در حقیقت به طور متوسط هر انتخاب و بازدید از خودرو حدودا 5 ساعت از وقت خریدار را می‌گیرد. شاید این 5 ساعت در نگاه اول چندان زیاد به نظر نرسد اما وقتی بدانیم که به‌طور میانگین هر خریدار حداقل 3 الی 5 خودرو را بررسی می‌کند تا به خودروی ایده‌آل خود برسد، شرایط متفاوت می‌شود. این یکی از همان هزینه‌های پنهان خرید خودرو است که به خوبی دیده نمی‌شود.
از طرف دیگر خریداری که به ضرورت کارشناسی خودرو پیش از خرید آگاه است، برای تمام خودروهایی که به نظرش ایده‌آل است از کارشناس مجرب استفاده می‌کند. قیمت کارشناسی خودرو هم از 200 هزار تومان شروع می‌شود و تا 1 میلیون تومان هم می‌رسد. فکر کنید بعد از 5 بار بازدید به خودروی ایده‌آل خود رسیده‌اید؛ شما 5 بار حداقل 200 هزار تومان خرج کرده‌اید تا به نتیجه برسید.

گارانتی، حلقه گم شده خرید خودروی کارکرده
فرض کنید با همه هزینه‌های پنهان و آشکار خرید خودرو کنار آمدید. خودرو را انتخاب کردید و از کارشناس با تجربه هم استفاده کردید. با خطای انسانی چه می‌کنید؟ خطای انسانی برای با تجربه‌ترین کارشناس‌ها هم روی می‌دهد و تنها راه برای غلبه بر این موضوع، ضمانت سلامت خودرو است. آیا فرد کارشناس، کار خود را ضمانت می‌کند؟ تضمین می‌دهد که در صورت اشتباه بتوانید از وی، خسارت بگیرید؟ متاسفانه اغلب کارشناسان این موضوع را قبول ندارند و تضمینی برای کار خود ارائه نمی‌کنند.
آیا راهی برای خرید مطمئن خودرو دست دوم، کارشناسی شده و با گارانتی سلامت خودرو وجود دارد؟

خرید خودرو

خرید خودرو

خرید مطمئن خودرو با همراه مکانیک
همراه مکانیک اولین و بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودروهای کارشناسی‌شده تیتر در ایران است. تمامی خودروهای موجود در نمایشگاه همراه مکانیک کاملاً از نظر فنی و بدنه کارشناسی شده‌اند و گزارش کارشناسی آن‌ها به‌صورت آنلاین موجود است. تفاوت اصلی شرکت همراه مکانیک با سایر شرکت‌های کارشناسی این است که همراه مکانیک به خریداران گارانتی 7روزه تیتر می‌دهد تا در صورت اشتباه کارشناسان، جبران خسارت کند.
از مزایای خرید خودرو از نمایشگاه همراه مکانیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• دریافت مشاوره رایگان جهت مقایسه و انتخاب خودروی مناسب
• خرید خودروی کارشناسی شده
• خرید خودرو بدون واسطه و به قیمت واقعی
ضمانت و گارانتی پرداخت خسارت بر روی خودروهای پیشنهادی همراه مکانیک
• دریافت مشاوره حقوقی و عقد قولنامه
برای مشاهده خودروهای کارشناس شده کافیست وارد نمایشگاه همراه مکانیک شوید و خودروی مدنظرتان را جستجو کنید. در صورتی که خودروی مدنظر شما در نمایشگاه موجود نبود کافی است وارد لینک hamrah-mechanic.com/car-buy/ شوید تا با ثبت سفارش خرید خودرو، در سریع‌ترین زمان ممکن کارشناسان همراه مکانیک خودروی ایده‌آل شما را پیدا کنند.
با همراه مکانیک مطمئن خرید کنید
این متن رپورتاژ آگهی است و خودروبانک دخالتی در محتوای آن ندارد
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران