تولید خودروهای برقی توسط همکاری چری و آلمانی‌ها

در روز 6 سپتامبر 2019 ، توافق نامه‌ای میان شرکت خودروسازی چری و گروه street scooter Gmbh آلمان که یک شرکت تابعه دویچله پست کشور آلمان به حساب می‌آید، با حضور رهبران دو کشور چین و آلمان به امضا رسید. مطابق این توافق‌نامه، دو طرف قصد دارند تا به میزان 500 میلیون یورو سرمایه گذاری مشترک در کشور چین انجام دهند. مطابق قرارداد یک مرکز تحقیق و توسعه در کشور چین برای ساخت و تولید ، فروش و بازاریابی خودروهای برقی تجاری ایجاد خواهد گردید.
رئیس هیات مدیره شرکت چری، در مورد این توافق گفت : همکاری بین شرکت خودروسازی چری و این شرکت آلمانی فرصتی را برای دو طرف فراهم می‌کند تا فرصت‌های بازارهای جهانی به ویژه اتحادیه اروپا و چین را کشف نمایند . همچنین توافق یاد شده به شرکت چری این فرصت را می‌دهد تا فعالیت خود در زمینه توسعه وسایل نقلیه با انرژی هوشمند و جدید را تسریع نماید.
از سوی دیگر مدیر عامل شرکت street scooter نیز بیان داشت : این سرمایه گذاری مشترک بین شرکت چری و ما ، مهمترین نقطه عطف در توسعه ما می‌باشد، چرا که ما میتوانیم به بزرگترین بازار خودروهای برقی دست یابیم و فرصت‌های جدیدی در پیش روی ماست.
شرکت street scooter Gmbh یک شرکت تابعه دویچله پست می‌باشد که شرکتی پیشرو در زمینه بازار خودروهای برقی –بازرگانی است. این شرکت دارای یک فناوری پیشرو و منحصر به فرد در زمینه طراحی و تولید شاسی های خودروهای برقی-تجاری بوده، و علاوه برآن، هیک غول بزرگ بین المللی در صنعت لجستیک محسوب می‌شود و خدمات لجستیک و انرژی را ارائه می‌دهد.
با توجه به عملکرد قوی شرکت چری در صنعت انرژی کاملا میتوان درک نمود که این شرکت نسبت به رقبای خود حرکتی سریعتر دارد ،چری از اولین شرکت های چینی توسعه دهنده پلت فرم های برقی است که ساختار برقی منحصر به فردی را در زمینه تولید وسایل نقلیه مسافری برقی –لجستیکی ، اتوبوس و وسایل نقلیه ویژه ایجاد نموده است.
مدل EQ1 چری ، نخستین مدل پلاگین هیبریدی این شرکت محسوب می‌شود که تولید و فروش آن از مرز 100.000 دستگاه گذشته است. در بحث وسایل نقلیه تجاری برقی برند چری فعالیت بسیار خوبی را داشته و موفق شده است که در سال 2018 با کسب یهم 20% از بازار خودروهای تجاری-برقی مقام اول این صنعت را بدست بیاورد. طبق برنامه دو طرف سرمایه گذاری مشترک برای تولید خودروهای برقی کوچک 2 و 4 چرخ نیز در این توافق صورت خواهد پذیرفت.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران