کونیگ زگ رکورد قبلی خود را با رگرا شکست + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
حدود 2 سال پیش کمپانی خودروسازی بوگاتی موفق شد با استفاده از خودروی هایپرکار "بوگاتی شیرون" رکورد شتاب صفر تا 400 کیلومتر و سپس تا توقف کامل را با ثبت زمان 41.96 ثانیه به نام خود ثبت کند، اما سال گذشته کمپانی خودروسازی کونیگ زگ با خودروی هایپرکار "آگرا RS" موفق شد این رکورد را ارتقا بخشیده و به زمان 36.44 ثانیه کاهش دهد. اما این تمام ماجرا نیست و به نظر می رسد که طمع کونیگ زگ سیری ناپذیر بوده و بار دیگر برای شکستن این رکورد خیز برداشته و در آخرین تلاش خود موفق به ثبت یک رکورد جدید و ارتقای رکورد قبلی خود شده است.
باتوجه به عملکرد فوق العاده کونیگ زگ آگرا RS و ثبت زمان 36.44 ثانیه برای شتاب صفر تا 400 کیلومتر برساعت و سپس توقف کامل در ادامه آن، بعید می دانیم خودروی دیگری توان رسیدن به این زمان و عملکرد را داشته باشد و حتی خودروی هایپرکار بوگاتی شیرون که در حال حاضر سریع ترین خودروی جهان با ثبت سرعت 482 کیلومتر برساعت به شمار می رود، در نسخه های استاندارد خود زمانی بیش از 40 ثانیه برای انجام این کار به ثبت رسانده است، ولی خب کمپانی خودروسازی کونیگ زگ قبل از اینکه به رکوردش دست درازی شود، خود دست بکار شده و یک رکورد جدید با خودروی هایپرکار "کونیگ زگ رگرا" به ثبت رسانده است تا برای مدت ها خیالش از بابت جابجایی رکورد 0 تا 400 تا 0 کیلومتر برساعت راحت باشد.
در آخرین تلاش های کونیگ زگ، این خودروساز سوئدی با استفاده از خودروی هایپرکار 1797 اسب بخاری "رگرا" که درواقع یک هایپرکار هیبریدی بوده و همچنین نیروی موتور درون سوز آن تنها با یک نسبت دنده 2.73 به 1 منتقل می شود، موفق شده رکورد خود را ارتقا بخشیده و حالا به زمان حیرت انگیز 31 ثانیه و 49 صدم ثانیه کاهش دهد که می توانید فیلم این رکوردشکنی را در زیر شاهد باشید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران