سهمیه کارت جایگاه داران کاهش پیدا می کند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
بیژن زنگنه، وزیر نفت صبح روز دوشنبه 8 مهرماه در حاشیه امضای قرارداد ساخت الکتروپمپ های طرح انتقال نفت "گوره- جاسک" با سه شرکت داخلی، در بین جمعی از خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ و جزییات این پروژه را تشریح کرد، اما نکته مهم در سخنان وزیر نفت مربوط به طرح سهمیه بندی مجدد بنزین در راستای مبارزه با قاچاق سوخت بود که به محدود شدن سهمیه سوخت کارت جایگاه داران در هر نوبت اشاره داشت.
به گزارش خودروبانک و به نقل از مهر، بیژن زنگنه وزیر نفت در سخنان خود به کاهش سهمیه کارت جایگاه داران اشاره داشت و اعلام کرد که سهمیه سوخت گیری آنان به 15 الی 20 لیتر در هر نوبت کاهش پیدا خواهد کرد. این اقدام به منزله اجرای سهمیه بندی نیست، ولی در حال حاضر کمتر از 1 میلیون نفر در سطح کشور هستند که از کارت سوخت محروم بوده و تنها 3 الی 4 درصد از کل خودروهای فعال در کشور را تشکیل می دهد. هرچند بخش قابل توجهی از این کارت سوخت ها صادر شده است، اما در باجه پست معطل بوده و روزانه حدود 35 هزار کارت سوخت جدید برای صاحبان وسایل نقلیه صادر می شود که تا پایان مهرماه تمامی افرادی که کارت سوخت خود را به هر نحوی از دست داده اند، مجدد صاحب کار سوخت خواهند شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران