5 دلیل برای اینکه به شیوه سنتی خودرو نخرید

ما در قرن 21 هستیم؛ این یعنی انتظار می‌رود در خرید و فروش خودرو نیز شاهد تغییرات اساسی و مثبت باشیم که فرایند خرید خودرو را آسان‌تر و مطمئن‌تر می‌کند. اما متاسفانه همچنان بسیاری از افراد، از روش‌های سنتی خرید و فروش خودرو استفاده می‌کنند. روش‌هایی که اغلب هزینه‌های مالی و زمانی زیادی را به همراه دارند. منظور از روش‌های سنتی روش‌هایی است که اغلب نیازمند صرف زمان و انرژی زیادی هستند و از طرف دیگر امکان مواجه شدن با کلاهبرداران هم در این روش‌های خرید خودرو بسیار بالاست.

نقص‌های موجود در روش‌های سنتی خرید

1. زمانبر بودن
اولین ایراد در روش خرید خودرو به شیوه سنتی زمان‌بر بودن آن است. در اولین گام شما مجبور هستید بین آگهی‌های مختلف جستجو کنید، با آگهی‌های مختلف تماس بگیرید و در نهایت بتوانید چند خودرو را برای بازدید هماهنگ کنید.
آمارها نشان می‌دهد به طور متوسط برای خرید هر خودرو به حداقل 3 تا 5 بازدید نیاز است تا خودروی مطلوب پیدا شود. در بهترین حالت انجام هر بازدید به 5 ساعت زمان نیاز دارد(پیدا کردن خودرو، هماهنگی با فروشنده، رفت و آمد و زمان بازدید). این یکی از هزینه‌های پنهانی است که معمولا از دید خریدار دور می‌ماند. اگر هزینه هر ساعت از زمان خریدار را 20 هزار تومان هم در نظر بگیریم هر بازدید حداقل 100 هزارتومان هزینه دارد!

2. نداشتن مشاوره تخصصی خودرو
مسئله‌ای که در خصوص تعدد بازدیدها گفته شد در صورتی است که خریدار دقیقا بداند به دنبال چه خودرویی است. بسیاری از خریداران بودجه مشخصی دارند و بین انتخاب دو الی سه خودرو تردید دارند. این افراد به مشاوره تخصصی نیاز دارند تا بتوانند به بهترین گزینه با توجه به بودجه برسند. متاسفانه مشاوره‌های غیرتخصصی باعث می‌شود که خریدار بین انتخاب خودروها سرگردان شود و در نهایت هم به نتیجه مطلوب نرسد.

3. ابهام در تعیین قیمت دقیق خودرو
یکی از نکات مهم در خرید خودرو اطلاع از قیمت دقیق خودرو است. در شرایط فعلی رایج‌ترین راه برای پیدا کردن قیمت خودرو مراجعه سایت‌های آگهی خودرو است. سایت‌هایی که به کاربران اجازه می‌دهند تا خودرو خود را به هر قیمتی که دوست‌دارند، آگهی کنند. اگرچه نظارت نسبی بر روی این سایت‌ها پس از التهابات بازار باعث شد تا کاربران قادر نباشند هر قیمتی را وارد کنند اما این محدودیت تنها باعث شد که کاربران برای دسترسی به قیمت خودرو مجبور باشند با آگهی‌دهنده تماس بگیرند. این تعدد تماس‌ها برای رسیدن به قیمت دقیق یک مسئله بسیار زمانبر است و از حوصله بسیاری از افراد خارج است. فراموش نشود که حتی اگر کاربر با مسئله تماس‌های متعدد برای پیدا کردن قیمت خودرو کنار بیاید باز هم نمی‌تواند تحلیل دقیقی از قیمت خودروها داشته باشد چون قیمت‌ها کاملا سلیقه‌ای است و حتی بسیاری از مالکان از آپشن‌های دقیق خودرو اطلاعی ندارند.

همراه مکانیک

همراه مکانیک

4. عدم اطمینان از سلامت خودرو
نگاهی کوتاه به بازار خرید خودرو کارکرده در ایران و آمار تکان‌دهنده خودروهای آسیب دیده که با پنهان‌کاری مالکان به عنوان خودروی سالم فروخته می‌شوند هر خریدار خودرو را مجاب می‌کند تا قبل از خرید خودرو از کارشناسی استفاده کند. متاسفانه در هیچ‌کدام از روش‌های سنتی این اطمینان از سلامت خودرو وجود ندارد و خریدار مجبور است برای اطمینان از سلامت خودرو حتما با یک کارشناس مجرب به محل خرید خودرو مراجعه کند.
ایرادات روش‌های سنتی خرید خودرو به همین جا ختم نمی‌شود. همانطور که گفتیم برای هر خرید موفق خودرو حداقل به 3 الی 5 بازدید نیاز است. اگر خریدار برای همه موارد بازدید شده هزینه کارشناسی را پرداخت کند در انتهای کار مبلغ بالایی را برای اطمینان از سلامت خودرو پرداخت کرده است.

5. مواجهه با کلاهبرداران
روش‌های کلاهبرداری در معاملات خودرو را نمی‌توان به‌ یکی‌دو مورد بسنده کرد و متاسفانه این روش‌ها مدام به روز هم می‌شوند. یکی از رایج‌ترین کلاهبرداری‌ها در معاملات خودرو‌ سوءاستفاده از اطلاع نداشتن خریدار در مورد نحوه نوشتن قولنامه است و بسیاری از کلاهبرداری‌ها به دلیل همین نداشتن دانش کافی روی می‌دهد.
تمامی پیشرفت‌های بشریت برای راحت‌تر زندگی کردن و درنهایت رسیدن به آرامش بیشتر است. پس بدون شک باید روشی برای خرید و فروش مطمئن خودرو وجود داشته باشد که هیچ کدام از مشکلات شایع مطرح شده را نداشته باشد.
روش‌های جدید خرید خودرو مدت‌هاست در سراسر جهان به کار گرفته می‌شود. روش‌هایی که در آنها همه خودروها کارشناسی‌شده هستند و خریدار کمترین زمان و انرژی را برای داشتن یک خرید مطمئن صرف می‌کند. این روش در ایران هم وجود دارد.

همراه مکانیک، بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودروهای کارشناسی شده

همراه مکانیک

همراه مکانیک

نمایشگاه‌ همراه مکانیک این امکان را برای افراد فراهم می‌کند که با اطمینان خودروی کارشناسی شده را خریداری کنند. تمامی خودروهای موجود در نمایشگاه مکانیک کاملاً از نظر فنی و بدنه کارشناسی شده‌اند و گزارش کارشناسی آن‌ها به‌صورت آنلاین در سایت همراه مکانیک موجود است. این مجموعه توانسته با ارائه خدمت خرید خودروی کارشناسی شده تجربه خریدی مطمئن را برای خریداران خودرو ایجاد کند.

با خرید خودرو از نمایشگاه همراه مکانیک:
• از مشاوره تخصصی خرید خودرو به صورت رایگان استفاده می‌کنید
• خودرو را به قیمت مناسب می‌خرید
• خودروی کارشناسی‌شده می‌خرید
• خودرو را با ضمانت هفت روزه پرداخت خسارت می‌خرید
• از مشاوره حقوقی در زمان عقد قولنامه استفاده می‌کنید
برای استفاده از خدمات همراه مکانیک کافیست از طریق لینک hamrah-mechanic.com/car-buy/ ثبت سفارش کنید تا کارشناسان همراه مکانیک با شما تماس بگیرند و خودرو متناسب با بودجه شما را معرفی کنند.
این متن رپورتاژ آگهی است و خودروبانک دخالتی در محتوای آن ندارد
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران