فعالیت تاکسی‌های اینترنتی پلاک شهرستان در پایتخت ممنوع شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های مشاور معاون شهردار تهران از این پس برای مقابله با پدیده ماشین خوابی در پایتخت هر خودرویی می تواند در شهرستان محل پلاک خود تحت عنوان تاکسی اینترنتی فعالیت داشته باشد.
به نقل از فارس، علی پیرحسینلو توضیح داد که با توجه به پیمایش بالای تاکسی های اینترنتی آن ها نیز مانند تاکسی‌های رسمی هر شش تا سه ماه یکبار باید معاینه فنی انجام دهند.
وی در خصوص تمایز این خودروها از خودروهای شخصی نیز عنوان کرد که این تاکسی‌ها همچون آژانس‌ها باید با علایمی همچون نصب برچسب روی شیشه مشخص باشند که شکل و شمایل این برچسب‌ها را به زودی وزارت کشور اعلام می‌کند.
پیرحسینلو در ادامه توضیح داد که خوشبختانه با ابلاغ وزارت کشور این تاکسی‌ها نظارت‌پذیر شده و بر همین اساس اقدامات موثری انجام می‌گیرد، از جمله اینکه خودروهای فرسوده باید از ناوگان تاکسیرانی اینترنتی به تدریج حذف شوند و در طول چهار سال سقف عمر ناوگان به 10 سال برسد.
مشاور معاون شهردار تهران در خصوص قیمت نهایی سفرهای تاکسی های اینترنتی نیز افزود تاکسی‌های اینترنتی همچون تاکسی‌های رسمی، وسایل حمل و نقل عمومی به شمار می‌روند و پیش‌بینی ما این است که هزینه‌های این شرکت‌ها و کرایه‌هایشان با تمهیداتی که درنظر گرفته شده کمتر شود، البته اختیار تعیین قیمت تاکسی با خود شرکت‌ها است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران