تولید خودرو سواری خزر توسط ایران و جمهوری آذربایجان

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
بنیاد حسین اف سفیر جمهوری آذربایجان در ایران در حاشیه دیدار با اعضای هیات نمایندگان اتاق تبریز درباره سرمایه گذاری های مشترک ایران و آذربایجان اظهار داشت: خودرو سواری خزر (خودرو رانا و دنا) تولید مشترک ایران و جمهوری آذربایجان بوده و به زودی 10 هزار دستگاه از این خودرو به روسیه صادر خواهد شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، وی ادامه داد: ظرفیت تولید این کارخانه 10 هزار خودروی سواری در مدل های مختلف است. در این کارخانه شرکت آذرماش آذربایجان 75 درصد و ایران خودرو 25 درصد سهم دارند و فناوری های مدرن؛ تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته به کار گرفته شده است.
سفیر جمهوری آذربایجان در ایران در ادامه بیان داشت: توافقنامه ایجاد کارخانه مشترک بین خودروسازی آذرماش و ایران خودرو در اوت سال 2016 به امضا رسید و 24 میلیون منات هزینه راه اندازی این کارخانه شده است و ظرفیت تولید 10 هزار خودرو در سال را دارد.
حسین اف در پایان بیان داشت: این کارخانه در جریان سفر رسمی فروردین ماه سال 97 رئیس جمهوری اسلامی ایران حسن روحانی به باکو افتتاح شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران