مردم از تاخیر در تحویل خودروهای خود به شدت ناراضی هستند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
موضوع تحویل خودروهای ثبت نامی همچنان یکی از معضلات پیش روی مصرف کنندگان خودرو در سراسر کشور است و در برخی موارد نیز خودروسازان توجهی به مطالبات به حق مردم ندارند. عدم نظارت کافی بر عملکرد خودروسازان درتحویل به موقع خودروهای ثبت نامی باعث نارضایتی مردم شده است. با نگاهی ساده به عملکرد یکساله گذشته خودروسازان بر روی پیش فروش خودرو این موضوع را تایید می کند. مردم نیز در یکسال گذشته به علت نیاز مصرفی که در بازار داشتند و با وجود بالا رفتن قیمت خودروها، اقدام به پیش خرید خودرو از خودروسازان کردند. مصرف کنندگان نیز به دلیل عدم اطمینان از آینده قیمتی خودروها از پیش فروش ها در هر شرایطی استقبال کردند. هم اکنون نیز خودروسازان در تحویل دادن خودروها تعلل می کنند و با طرح های فروش فوری تعهدات خود را روز به روز سنگین تر می کند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از مهر، سیدحسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره تعهدات خودروسازان اظهار داشت: اگر یک شرکت خودروساز اقدام به پیش فروش می کند و برای تحویل خودرو تاریخی را معین می کند، باید در تاریخ وعده داده شده خودرو را تحویل دهد. این موضوع نباید سبب نارضایتی مشتریان شود و اگر به هر دلیلی مانند تحریم، تعهدات محقق نشده، باید مردم را توجیه و آنها را در جریان بگذارند.
وی در ادامه با اشاره به نارضایتی مردم از تعویق در تحقق تعهدات خودروسازان، گفت: موضوع پیگیری مردم در خصوص مطالبات به حق خود چند وجه دارد، ابتدا تمام دستگاه ها و ارگان ها و افرادی که به حاکمیت مربوط هستند، باید به گونه ای رفتار کنند که موجب نارضایتی نشود و اگر وعده ای داده شده،حتما به تعهدات خود عمل کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه بیان داشت: نکته دوم، نظارت تمام دستگاه های نظارتی، بازرسی و کنترلی برای انجام این تعهدات است، زیرا گاهی اوقات برخی از شرکت ها و دستگاه ها وعده ای می دهند که به دلیل تصمیمات نادرست مدیریتی مردم دچار ضرر می شود و مردم این تعلل مدیریتی را قبول ندارند. مسئله دیگر ممکن است به صورت دیگر باشد. به عنوان مثال یک شرکت خودروسازی قولی می دهند، اما به علت تحریم ها قطعات وارد نمی شود و زمان تحویل خودرو به تعویق می افتد، مردم این موضوع را درک می کنند، اما تصمیمات ناصحیح مدیریتی را نمی پذیرند.
نظرات
 
 
 
محمد 1398/7/16
نه توروخدا بیان راضی باشن. قانون؟ نظارت؟ بازرسی؟ حمایت حقوق مصرف کننده؟ همش کشک
حسن 1398/7/17
نارضایتی!!!!! نه کی گفته ما ناراضی هستیم انقد هم خوبه ماشینو دیر تحویل میدن. شنیده بودم طولانی ترین دوره حاملگی تا وضع حمل به فیل تعلق داشت اما الان فهمیدم این رکورد متعلق به دو خودروساز کشورمونه
حسن 1398/7/17
منم از روی ناچاری و بی پولی با قرض و قوله یه تیبا 1 ثبت نام کردم 98/3/26 نزدیکه 39.5 میلیون ریختم سایپا 98/4/10 هم تقاضام ثبت شد هنوز که هنوزه ندادن بعدم هر روز میگه فروش فوری سی روزه دارن، ماله من الان بالای 100 روز شده!!!
اینم شماره پرونده:9564897
اینم شماره درخواست:14381285
البته خودم مقصرم ولاغیر…………..

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران