بی ام و سری 1 الکتریکی در سال 2021 وارد بازار خواهد شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
بازار خرید و فروش خودروهای برقی، همچنان به علت گران‌تر بودن آنها نسبت به خودروهای درون سوز، چندان گرم نیست و از این رو شرکت‌های خودروسازی به دنبال ارزان‌سازی این محصولات هستند. خودروسازان آلمانی که با مدتی تاخیر وارد بازار خودروهای برقی شده‌اند و تولید این خودروها برای آنها جنبه سرگرمی دارد، از جمله شرکت‌هایی هستند که قصد عرضه خودروهای برقی مقرون به صرفه را به بازار دارند. بی ام و سری 1 به عنوان کوچکترین عضو سبد محصولات خودروساز باواریایی، از سال 2021 به صورت الکتریکی وارد بازار خواهد شد.
بی ام و سرمایه گذاری قابل توجهی بر روی توسعه خودروهای الکتریکی انجام داده و در طی چهارسال آینده، حداقل 12 مدل تمام برقی و 13 مدل پلاگین هیبریدی را روانه بازار خواهد کرد. اولین خودروهای برقی که وارد بازار می‌شوند، شاسی بلند بی ام و iX3‌ و سدان بی ام و i4‌ خواهند بود. iUext SUV نیز به عنوان پرچمدار محصولات برقی و پلاگین هیبریدی بی ام و و به عنوان نمادی از تکنولوژی این شرکت آلمانی در بازار عمل خواهد کرد. پس از عرضه این سه مدل، بی ام و قصد دارد تا نسخه تمام برقی سری 1 را در سال 2021 روانه بازار کند.

بی ام و سری 1

بی ام و سری 1

این اخبار به نقل از خبرگزاری اتواکسپرس بریتانیا نقل شده‌اند و انتظار می‌رود بی ام و سری 1 الکتریکی، از نظر ظاهری تفاوت چندانی با نمونه مجهز به موتور درون سوز آن نداشته باشد، به جز آن‌که به دلیل نبود رادیاتور و سیستم خنک کننده، جلوپنجره کوچک‌تری خواهد داشت و این قسمت از رنگ روشن‌تری نیز بهره می‌برد. تولید این خودروها، به لطف پلتفرم جدید بی ام و امکان پذیر شده است. این پلتفرم به شما اجازه می‌دهد هرکدام از خودروهای این برند، از سری 1 تا سری 7 را به صورت الکتریکی توسعه دهید. همچنین خودروها می‌توانند به صورت تک موتوره یا دو موتوره ساخته شوند و از سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک بهره خواهند گرفت.
رابرت ایرلینگر، رئیس بخش i بی ام و در این خصوص می‌گوید: در طی چندسال آینده، شما با خودروهای جدید و الکتریکی ما آشنا خواهید شد. این محصولات می‌توانند دیفرانسیل جلو – موتور جلو و یا دیفرانسیل عقب – موتور عقب یا ترکیبی از این حالات باشند. علاوه برآن، مشتریان ما حق انتخاب بین بازه بزرگی از محصولات را خواهند داشت که شامل شاسی بلندها، سدان‌ها و هاچ‌بک‌ها می‌شود. این یک قدم بزرگ در تغییر استراتژی ماست. اتواکسپرس معتقد است از آنجایی‌که تاکنون خودروهای برقی بی ام و با پسوند i نام‌گذاری شده‌اند، سری یک الکتریکی نیز با نام بی ام و i1 وارد بازار شود. با این حال، این خودرو جایگزینی برای بی ام و i3 نخواهد بود، چرا که به گفته ایرلینگر، این خودرو نیازی به جایگزین نخواهد داشت.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران