علت افزایش قیمت خودرو در روزهای اخیر چیست؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
باتوجه به نوسانات بازار خودروی کشور، مشتریان چندان تمایلی برای خرید اتومبیل ندارند و بیشتر از همه روند کاهشی قیمت اتومبیل در بازار باعث شد تا مشتریان به امید کاهش بیشتر قیمت ها منتظر بمانند و همین موضوع باعث ایجاد رکورد بیشتر و ادامه آن تا به امروز شده است. از طرفی دیگر هم خودروسازان هستند که تمایلی به کاهش قیمت محصولات خود ندارند و چه بسا تولیدات خود را توام با ضرر می دانند و مدام صحبت از بدهی چندین میلیاردی خود و درخواست کمک های دولتی برای کاهش بدهی و جبران ضررهای خود می کنند و با کاهش عرضه به مشتریان، مانع از کاهش قیمت خودرو در بازار می شوند. حال باتوجه به این شرایط، چه عاملی در هفته اخیر باعث شده تا بار دیگر شاهد روند صعودی قیمت ها و کج شدن نوک پیکان قیمت خودروها به سمت بالا باشیم؟
باتوجه به گزارش ها، یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث شده در هفته اخیر بار دیگر شاهد افزایش قیمت ها در بازار باشیم، روند کند فاکتور کردن خودروهای فروخته شده به مشتریان و همچنین کاهش عرضه محصولات به آنان خواهد بود که باعث شده تا بار دیگر شاهد افزایش قیمت ها در بازار باشیم، به طوری که آخرین قیمت محصولات ایران خودرو نشان از افزایش 1 تا 5 میلیون تومانی قیمت ها نسبت به یک هفته اخیر می دهد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران