خطرات اسکوتر سواری در آلمان

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
اسکوترهای برقی هر روز در حال گسترش در شهرها هستند ولی گویا آلمانی ها خیلی دید خوبی به این وسایل نقلیه ندارند. در جشن اول اکتبر که اخیرا در مونیخ برگزار شد 414 نفر به دلیل اسکوتر سواری در محل غیر مجاز دستگیر شدند. همچنین به گزارش CNN حدود ۲۵۰ نفر از آنها نیز گواهینامه ی رانندگی خود را از دست دادند.
شاید چنین مجازاتی برای یک اسکوتر سوار خیلی سنگین باشد اما باید بدانید که اسکوترهای برقی در آلمان طبق قوانین در دسته ی وسایل نقلی موتوری قرار می گیرند و این یعنی رانندگی با آنها نیز در حالت مستی جرم بوده و قوانین مربوط به رانندگان مست روی اسکوتر سواران نیز اعمال می شوند. این مساله در وبسایت دپارتمان پلیس آلمان نیز آمده است و ذکر شده میزان الکل موجود در خون راننده نباید از نیم میلی گرم تجاوز کند. همچنین اگر میزان الکل موجود در خون راننده از 1.1 میلی گرم تجاوز کند منجر به محدودیت های رانندگی می شود.

از آنجایی که این قوانین از ماه ژوئن روی اسکوترها نیز اعمال می شوند بسیاری از مردم از این مساله اطلاعای ندارند. گواهینامه ی این 254 نفر که بر اثر اسکوتر سواری در حالت مستی باطل شده است 6 درصد از کل آمار ابطال گواهینامه در مونیخ را تشکیل می دهد. در این شهر سالانه 4 هزار گواهینامه به دلیل مصرف الکل باطل می شود.
گرچه قوانین با توجه به شدت جرم و یا بروز حادثه متغیر هستند ولی افرادی که با اسکوتر در حالت مستی بازداشت شده اند و الکل خونشان بیشتر از 1.1 میلی گرم بوده با ابطال گواهینامه بین 6 ماه تا 5 سال مواجه خواهند شد.
حتی در صورت رانندگی با الکل نیم میلی گرم در خون نیز راننده در آلمان می تواند با ممنوعیت رانندگی تا 3 ماه و جریمه ی 1346 یورویی مواجه شود.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران