همکاری پورشه و بوئینگ برای طراحی و ساخت یک ماشین پرنده

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شاید در حال حاضر اکثر خودروسازان بزرگ جهانی به دنبال توسعه و راه اندازی یک وسیله نقلیه مستقل از راننده باشند، ولی در مقابل تعداد انگشت شماری از آنان به فکر طراحی و ساخت یک وسیله نقلیه پرنده هستند که در این بین می توان به شرکت خودروسازی تویوتا و یا شرکت خودروسازی جیلی اشاره داشت که در حال حاضر جدی ترین خودروسازانی هستند که به طراحی و ساخت یک وسیله نقلیه پرنده فکر می کنند، اما با گذشت زمان بدون شک تعداد آنان افزایش پیدا خواهد کرد و حالا جدیدترین خودروساز بزرگ جهانی با برنامه تولید یک وسیله نقلیه پرنده را می توانیم خودروساز آلمانی "پورشه" بدانیم که اخیرا با غول هواپیماسازی جهان یعنی "بوئینگ" یک تفاهم نامه همکاری برای ساخت یک وسیله نقلیه پرنده امضا کرده است.

همکاری پورشه و بوئینگ برای طراحی و ساخت یک <a href='https://www.khodrobank.com/cars'>ماشین</a> پرنده

همکاری پورشه و بوئینگ برای طراحی و ساخت یک ماشین پرنده


بوئینگ می گوید که این تفاهم نامه، توسعه حمل و نقل هوایی و همچنین گسترش ترافیک هوایی در شهرهای بزرگ را دنبال می کند و پروژه مشترک هر دو کمپانی بر روی طراحی و ساخت یک وسیله نقلیه پرنده برای استفاده در شهرهای بزرگ متمرکز خواهد شد و همچنین پتانسیل های بازار و یا آینده نگری های این بخش از صنعت خودروسازی را بررسی خواهد کرد. علاوه بر این، بوئینگ می گوید که طراحی و ساخت یک خودروی پرنده با قابلیت فرود و پرواز عمودی را بررسی می کند و در حال حاضر ایده اولیه آن مطرح شده است و نتیجه آن در آینده مشخص خواهد شد. در این تفاهم نامه شرکت خودروسازی پورشه می تواند نقش مهمی در مدل سازی و طراحی این وسیله نقلیه پرنده داشته باشد، به همین منظور شرکت خدمات مهندسی پورشه در کنار استودیو طراحی این شرکت با مهندسین کمپانی بوئینگ همکاری خواهند داشت.
شاید در حال حاضر حمل و نقل هوایی در قالب ماشین های پرنده در بین مشتریان مقبولیت چندانی نداشته باشد و اساسا این دسته از وسایل نقلیه نیز برای افراد معمولی ساخته نخواهد شد، اما بررسی های کمپانی خودروسازی پورشه و تحقیقات اخیر آن نشان می دهد که از سال 2025 میلادی شاهد رشد قابل توجهی در زمینه وسایل حمل و نقل هوایی شهری خواهیم بود و برهمین اساس کمپانی خودروسازی پورشه با همکاری بوئینگ پیش قدم شده است تا جزو اولین های این صنعت در جهان باشد. در همین رابطه مدیرعامل کمپانی بوئینگ اعلام می کند که همکاری و تلاش های آنان برای توسعه یک سیستم جدید تحرک کارآمد و ایمن خواهد بود و حالا با همکاری یکی از بزرگ ترین خودروسازان جهانی، فرصتی برای بررسی و پیشرفت یک وسیله نقلیه پرنده در سطح شهر فراهم شده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران