هامر ممکن است دو سال آینده با یک خودروی الکتریکی برگردد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
بیش از 10 سال از ورشکستگی کمپانی خودروسازی جنرال موتورز در یک دوره خاص می گذرد و با رخ دادن این اتفاق، کمپانی خودروسازی جنرال موتورز مجبور به تعطیل کردن برخی از برندهای مطرح خود در ایالات متحده آمریکا شد که یکی از آنان می تواند شرکت خودروسازی "هامر" باشد که با تولید تنها چند محصول خاص و کمتر از 20 سال فعالیت، تاریخچه فعالیت آن در سال 2008 میلادی به طور کامل بدست شد، ولی اکنون با گذشت بیش از 1 دهه و رشد چشمگیر وسایل نقلیه تمام الکتریکی، شایعاتی به گوش می رسد که شاید منجر به احیا و تولد دوباره برند "هامر" در قامت یک تولید کننده وسایل نقلیه تمام الکتریکی شود.
این خبر رسما تایید نشده است و تنها منابعی نزدیک به جنرال موتورز صحبت از مطرح شدن نام "هامر" به عنوان یک تولید کننده وسایل نقلیه تمام الکتریکی می کنند. به گفته منابع خبری، در حال حاضر کمپانی خودروسازی جنرال موتورز در حال برنامه ریزی برای تولید یک کراس اوور تمام الکتریکی کادیلاک و همچنین یک پیکاپ تمام الکتریکی برای برند GMC است. حال این موضوع نیز مطرح شده است که با توسعه وسایل نقلیه تمام الکتریکی شاسی بلند و پیکاپ، شانی مجدد برای برگشت هامر به عنوان یک تولید کننده وسایل نقلیه تمام الکتریکی مطرح شده است و کمپانی خودروسازی جنرال موتورز در حال بررسی و امکان سنجی برای بازگشت مجدد برند هامر به بازار است.
به گفته منابع خبری، قالب های جدیدی در کارخانه مونتاژی هامر ساخته خواهد شد و پیش بینی شده است که از اواخر سال 2021 میلادی، کمپانی خودروسازی جنرال موتورز با سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری بتواند بار دیگر نام "هامر" را زنده کرده و محصولات آن را به همراه سیستم های محرک تمام الکتریکی به بازار عرضه کند. اگر چنین چیزی تحقق پیدا کند، این احتمال داده می شود که شرکت خودروسازی هامر در سال 2021 میلادی یک خودروی پیکاپ الکتریکی، یکسال بعد از آن یک خودروی پیکاپ دیگر با عملکردی بالا برای مقابله با فورد F-150 تمام الکتریکی و همچنین در سال 2023 میلادی یک خودروی شاسی بلند تمام الکتریکی وارد بازار کند . هرچند همانطور که گفتیم این اطلاعات در حد احتمال است و در حال حاضر کمپانی خودروسازی جنرال موتورز در حال امکان سنجی برای بازگشت مجدد این برند آمریکایی است و تنها گذر زمان صحت این ماجرا و بیانیه های رسمی جنرال موتورز جزییات این موضوع را آشکار خواهد کرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران