بررسی اوضاع قیمتی لوازم یدکی پراید در بازار!

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
اعمال مجدد تحریم ها علیه کشورمان نشان داد که صنعت خودروسازی ما و صنایع وابسته به آن همچون صنعت ساخت لوازم یدکی وابستگی شدیدی به خارج از کشور دارد چرا که با اعمال تحریمها قیمت لوازم یدکی به صورت رسمی یک و نیم برابر افزایش یافت. البته آنچه که در کف بازار مشاهده می شود افزایش حداقل دو برابری قیمت‌هاست. این اتفاق در حالی رخ داده است که با افزایش قیمت نه تنها کیفیت قطعات افزایش نیافته بلکه اغلب قطعات یدکی بخصوص قطعات تزیینی داخل اتومبیل با کاهش کیفیت رو به رو شده اند.
به نقل از عصر خودرو، این روزها اگر سری به بازار لوازم یدکی بزنید متوجه خواهید شد که برندهای ایرانی هرچند از کیفیت پایین تری برخوردارند اما برچسب های قیمتی منصفانه تری به خود اختصاص داده اند. برند شناخته شده خارجی نیز در حوزه لوازم یدکی بسیار اند اما اگر خواهان این‌گونه از قطعات هستید باید قید خدمات پس از فروش و گارانتی را بزنید. چالش دیگر این روزهای بازار لوازم یدکی افزایش قطعات قاچاق است . قطعات تقلبی در حوزه هایی مانند لنت ترمز، فیلتر و خصوصاً شمع‌های پیشرانه بیشتر در سطح بازار دیده می‌شوند.
در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر بازار لوازم یدکی و قطعات جانبی یکی از خودروهای پر تیتراژ وطنی یعنی پراید:
بازار لوازم یدکی و قطعات جانبی پراید

بازار لوازم یدکی و قطعات جانبی پراید

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران