چرا بنزین سوپر در جایگاه های سوخت نیست؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
نایب رئیس و عضو هیات مدیره اتحادیه جایگاه‌ داران سوخت عنوان می کند که اکثر جایگاه‌های سوخت فاقد بنزین سوپر هستند. این درحالیست که شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام کرده است که بنزین سوپر در کشور تولید شده و به لحاظ محدودیت های ذخیره سازی و انتقال آن توزیع می شود. اما مدتی است که دوباره صحبت ها در رابطه با کمبود بنزین سوپر در جایگاه‌های سوخت گرم شده و در رسانه های مختلف خبری بار دیگر شاهد این موضوع هستیم که "بنزین سوپر در جایگاه های سوخت نایاب شده است. هرچند این خبر واکنش شرکت ملی پالاش و پخش فرآورده های نفتی را به همراه داشته است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، بررسی های میدانی از چندین جایگاه سوخت موجود در سطح تهران نشان از صحت صحبت های نایب رئیس و عضو هیات مدیره اتحادیه جایگاه داران سوخت دارد و به گفته عطاپور، بنزین سوپر در برخی جایگاه های سوخت وضعیت مطلوبی ندارد و اکثر آنان فاقد بنزین سوپر هستند، درحالی که جایگاه داران هزینه سکو را برای دریافت بنزین سوپر پرداخت می کنند، اما در حال حاضر برای برخی از آنان هیچگونه بنزین سوپری داده نمی شود و در این خصوص وزیر نفت و مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی باید پاسخگو باشد.
شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده‌های نفتی پیش از این اعلام کرده است که بنزین سوپر در پالایشگاه‌های "اراک" و "اصفهان" تولید و در سطح کشور و بین جایگاه داران توزیع می‌شود و طبق قانون، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مکلف به تولید و توزیع بنزین معمولی و بنزین با استاندارد یورو ۴ است و در حال حاضر بیشتر از میزان تعهد خود بنزین با کیفیت یورو4 تولید و در سطح کشور توزیع می‌کند.
نظرات
 
 
 
zak2012 1398/8/1
بله بله انقدر زحمت میکشن که سطح گوگرد بنزینشون کلی بالاتر از میزان استاندارد هست
محمود 1398/8/1
دلیلش اینه که دولت معمولا توافقاتش رو مخفیانه امضا میکنه . مثلا به توافق محیط زیست پاریس ملحق میشه و کسی هم خبردار نمیشه تا زمانی که روزی سه ساعت در تابستون پارسال قطعی برق میدن به مردم تهران .
الان هم به این نتیجه رسیدن که صادر کردن بنزین سوپر برای کشورهای همسایه ( یعنی ترکیه و عربهای حاشیه خلیج فارس که ید طولایی در مجانی گرفتن گاز و نفت از ایران دارن ) کار خوبیه و جیب سوراخ بودجه رو یک کم پُر جلوه میده .
این وسط هم مردم بدبخت خودمون که ماشین رو به ده برابر قیمت میخرن حالا باید وحشت خراب شدن موتورهای توربو رو هم به گرفتاریهاشون اضافه کنن . قصه فقط مال بنز و ب ام و هم نیست ، همین هایما و جک و چری هم مشمول این فلاکت میشن .
ممد 1398/8/2
هر دم از این باغ بری میرسد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران