بررسی بازار خودرو در هفته جاری؛ چرا قیمت خودرو صعودی شد؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
هفته گذشته با تخلیه حباب قیمتی بسیاری از خودروها برخی از کارشناسان پیش‌بینی کردند که در هفته جاری نیز افت قیمت ها تداوم خواهد داشت که البته این اتفاق رخ نداده و اکثر خودروها در هفته جاری با افزایش قیمت مواجه شدند.
به نقل از دنیای اقتصاد، بازار خودرو در اولین ماه از فصل پاییز با روند صعودی قیمت‌ها مواجه شده است. این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که دیگر بازارها از حمله بازار سکه و ارز این روزها در آرامش به سر برده و تغییر و تحول قیمتی چندانی به خود ندیده اند.
برخی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند که خرید و فروش خودرو در فصل پاییز به خصوص در مهر ماه و آبان ماه به پایین ترین سطح خود خواهد رسید اما این اتفاق رخ نداده و شهد صعودی شدن قیمت ها در ماه های ابتدایی فصل پاییز هستیم.
گفته می شود اخبار مربوط به حذف تولید برخی خودروهای پر تیراژ خودروسازان که همزمان با اجرای استانداردهای ۸۵ گانه از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح شده در افزایش قیمت ها بی تاثیر نبوده است. به عنوان نمونه خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۵ که در مقایسه با هفته گذشته ۲ میلیون تومان افزایش قیمت داشته این هفته با قیمت ۹۵ میلیون تومان به فروش رسیده است. پژو ۴۰۵ مدل جی ال ایکس نیز با توجه به افزایش قیمتی که داشته ۷۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. طبق گفته های وزیر صمت این محصول تا چند ماه دیگر از رده تولید خارج خواهد شد. بنابراین باید منتظر ماند و دید این موضوع چه تاثیری بر آینده قیمت ۴۰۵ خواهد گذاشت.
نظرات
 
 
 
F 1398/8/3
ارز و سکه صرفا جهت سرمای گزاری خرید و فروش میشود ماشین به غیر از این مصرفی هم هست با نبود واردات و تولید نشدن خودرو درست حسابی در کارخانه های داخلی با توجه به قانون عرضه و تقاضا مصرف کننده واقعی مجبور به خرید میشود و مطمئن باشید خودرو گران تر از این هم میشود چون خودروهای موجود دست دلالها هم تمام میشود

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران