آخرین قیمت روغن گیربکس در بازار و نکاتی مهم در رابطه با آن + جدول

خیلی از افراد به اشتباه برخی از مشکلات اتومبیل را جدی نمی گیرند و یا برخی نیازهای اتومبیل را پشت گوش می اندازند، درصورتی که تمامی فاکتورهای استفاده شده حتی یک سیم نازک و کوتاه که ارزش ریالی بسیار پایینی دارد، یک وظیفه بسیار مهم را در اتومبیل برعهده دارد تا تمامی سیستم کار خود را به خوبی انجام دهند. حال در این مورد "روغن موتور" را می توانیم یکی از مهم ترین نیازهای اتومبیل حساب کنیم که درست همانند روانکار پیشرانه اتومبیل نیاز به توجه دارد و عدم تعویض به موقع روغن گیربکس می تواند به کاهش طول عمر سیستم انتقال قدرت کمک کند. حال امروز در خودروبانک و به نقل از گسترش نیوز سعی داریم علاوه بر مروری کوتاه بر قیمت انواع روغن گیربکس در بازار کشور، به نکاتی مهم نیز در رابطه با خرید روغن گیربکس مناسب اشاره کنیم.
اولین و مهم ترین چیزی که باید در رابطه با روغن گیربکس مورد توجه قرار گیرد، زمان تعویض آن خواهد بود که در گیربکس های اتوماتیک اهمیت آن چندین برابر می شود. زمان تعویض روغن گیربکس به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این خصوص می توان به نحوه رانندگی با اتومبیل، نوع گیربکس و یا حتی شرایط آب و هوایی اشاره داشت که زمان تعویض یک روغن گیربکس را مشخص می کند و همانطور که گفتیم، اهمیت این موضوع برای گیربکس های اتوماتیک بسیار بیشتر می شود.
اگر میزان کارکرد یک دیسک و صفحه اتومبیل بین 100 هزار کیلومتر و یا نهایتا 150 هزار کیلومتر باشد، نیاز است که روغن گیربکس با رسیدن به این میزان کارکرد تعویض شود، هرچند در بیشتر مواقع روغن گیربکس زمانی تعویض می شود که دیسک و صفحه اتومبیل صفر شوند، ولی شرایط برای گیربکس های اتوماتیک بسیار متفاوت می شود و بازه زمانی کارکرد و موعد تعویض آن در دفترچه راهنمای تمامی خودروهای اتوماتیک قید شده است، اما به طور میانگین پیشنهاد می شود که روغن گیربکس ماشین های اتومات پس از کارکرد 40 الی 60 هزار کیلومتر تعویض شود.
موضوع دیگری که باید مد نظر قرار داد، بررسی رنگ و همچنین میزان روغن گیربکس باقی مانده در گیربکس است که در ماشین های اتوماتیک درست همانند پیشرانه اتومبیل، یک گیج برای نشان دادن میزان روغن گیربکس و همچنین بررسی رنگ آن تعبیه شده است و از این طریق می توان روغن گیربکس اتومبیل خود را بررسی کرد. هرچند باید توجه داشت که برای چک کردن روغن گیربکس ماشین های اتوماتیک باید دمای گیربکس متعادل باشد.
با فراهم بودن شرایط مناسب، روغن گیربکس در خودروهای اتوماتیک معمولا به رنگ قرمز یا صورتی هستند و در شرایطی که رنگ آن به "قهوه ای" یا "سیاه" تغییر کند و یا بوی سوخته دهد، آنوقت است که گیربکس اتومبیل شما نیاز به یک روغن جدید خواهد داشت. با در نظر گرفتن این شرایط، درادامه مروری بر آخرین قیمت گیربکس های موجود در بازار خواهیم داشت.

آخرین قیمت روغن گیربکس در بازار

آخرین قیمت روغن گیربکس در بازار

نظرات
 
 
 
عمانوئیل 1398/8/6
اگه طبق این اعداد روغن عوض کنی که کلا باید گیربکستم عوض کنی.

کدوم ماشین آشغال ایرانی با این کلاچ های چینی بیشتر از ۵۰ تا ۶۰ هزارتا کار میده. تو خانواده پژو که اکثرا قیچی میکنه.
من تو این ۱۶ سال نهایتا حدود ۸۰هزار با صفحه تونستم برم.

در مورد اتومات هر ۳۰هزار نهایتا عوض کنید هر ۱۰۰هزار فیلترشم عوض کنید.

النترای من و ساندرو، هر دوشون بعد ۳۰هزار بین ۱.۵ تا ۲ لیتر روغن کم کردن و رنگ روغن سیاه شد. چه النترا که دکسترون صورتی میخوره چه ساندرو که اسو زرد میخواد.

رو دنده دستی ام تجربه شخصیم رو انواع ماشین اینه.

ماشین صفر بعد ۱۰۰۰ تای اول حتما واسکازین عوض بشه مخصوصا خانواده پراید و ساینا...
چون پیلیسه نابودش میکنه.

بعدشم هر ۲۰ تا ۳۰هزار بسته به نوع استفاده شهر یا جاده.

بهترین واسکازین برای اکثر ماشینای دستی 75w80 هست. اصلا غلیظتر نریزید.
بهتره نوع فول سینتتیک باشه تا مینرال. دوام و عملکردش بهتره.
حتما توجه کنید نوع gl4 باشه، خیلیها اشتباهی gl5 میریزن به هوای اینکه کیفیتش بهتره.

اصلا ربطی به کیفیت نداره، gl5 سولفور داره و فقط برای دنده های هیپوئیدی دیفرانسیل عقب مناسبه، گوگرد با رطوبت قاطی میشه اسید سولفوریک تولید میکنه h2so4 و فقط کاسه نمد و برنجی و بلبرینگ بیچاره میشه این وسط.
نمونه های gl4 بدون سولفوره و مخصوص گیربکس.

روغن هزینه نیست، یه نوع بیمه است. عوضش تعمیرات اساسی نخواهی داشت.

پیروز باشید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران