درگ فورد F-150 رپتور تقویت شده با جیپ رانگلر بدون در + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
تاکنون شاهد رویارویی جیپ رانگلر با فورد F-150 رپتور در یک مسابقه درگ نبوده‌ایم. اگرچه چسبندگی جیپ در این مسابقه به او کمک می‌کند، اما رپتور یک خودروی مخصوص آفرود سریع و حرفه‌ای است.
نکته دیگری که به جیپ کمک می‌کند جدا کردن برخی لوازمش است. درها، سقف و تایر یدکی این جیپ روبیکان از آن جدا شده، در حالی که رپتور با تمام لوازمش در این درگ حضور دارد. فورد تقریبا ۴۵۰ کیلوگرم سنگین‌تر از جیپ رانگلر است، آن هم قبل از اینکه آن لوازم از جیپ جدا شوند. اگرچه جیپ توان خیلی کمتری از فورد دارد – ۲۷۰ اسب بخار از موتور چهار سیلندر توربوشارژش در برابر ۴۵۰ اسب بخار فورد از موتور V6 توئین توربو – اما این اختلاف وزن تفاوت توان خروجی خودروها را جبران می‌کند. اما نکته اینجاست که این مسابقه درگ اصلا یک‌طرفه به نظر نمی‌آید.
فورد رپتور توسط شرکت بریتانیایی ساتن تیونینگ شده و توان آن به ۵۲۰ اسب بخار رسیده است. اگر فکر می‌کنید این رقابتی ناعادلانه است اشتباه نمی‌کنید، اما رانگلر هم وزن خیلی کمتری از فورد دارد.
در این ویدیو شاهد یک درگ ۴۰۰ متری از حالت ساکن، یک درگ در حال حرکت و یک تست ترمز خواهید بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران