قیمت پراید پس از توقف تولید چه سرنوشتی خواهد داشت؛ گران می‌شود یا ارزان؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
سرانجام پس از سال ها خلف وعده و با افزایش انتقاد مردم احتمال حذف خودرو پراید از خط تولید بیشتر شده و گمانه زنی درباره افزایش یا کاهش قیمت آن آغاز شده است.
به نقل از میزان، طبق گفته رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، تولید پژو 405 تا پایان سال و همچنین تولید سه مدل پراید به ترتیب در دی‌ماه 98، اردیبهشت و تیرماه 99 متوقف خواهد شد.
براساس برنامه ریزی ها تولید پراید مدل 132 تا پایان دی‌ماه 98، پراید مدل 111 تا پایان اردیبهشت 99 و پراید مدل131 تا پایان تیرماه 99 به پایان خواهد رسید.
گفته میشود خودروهای تیبا، ساینا و کوییک به عنوان جایگزین پراید و خودروهای سمند و پژو پارس به عنوان جایگزین پژو 405 در نظر گرفته شده اند.
در این باره امیرحسن کاکایی توضیح داد: «با توجه به اینکه قیمت خودرو های جایگزین نسبت به پراید بالاتر است اگر تیراژ تولید خودرو های جایگزین افزایش یابد می‌توان قیمت آن‌ها را کاهش داد تا جای پراید را پر کنند، اما با شرایط فعلی خودروسازان بعید است این کار اتفاق بیفتد.
این کارشناس صنعت خودرو در ادامه افزود: «با توجه به این شرایط احتمالا قیمت پراید همانند دوره‌ای که پیکان از خط تولید خارج شد موقتا افزایش خواهد یافت.»
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو نیز در این باره توضیح گفت: «خودرویی که از خط تولید خارج می‌شود شاید در مقطعی بسیار کم افزایش قیمت را تجربه کند، اما پس از مدتی خریداران به سمت خرید خودروهایی می‌روند که خط تولید آن ها پابرجاست. با حرکت مردم به سمت خرید خودرو های جایگزین طبیعتا قیمت خودروهایی که از خط تولید خارج شدند به مرور به تعادل می‌رسد.»

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران