مرحله تازه ترخیص نشده ها؛ دستور ترخیص 1048 خودروی دپو شده صادر شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
از دو سال پیش حدود ۱۳ هزار خودروی وارداتی به گمرکات کشور راه پیدا کرده که به دلایل مختلف از جمله محدودیت های ثبت سفارش و ارز مجوز ترخیص دریافت نکرده اند.
به نقل از ایسنا، نیمه دوم سال گذشته هیئت دولت مصوبه ای را تصویب کرد که بر اساس آن یک مهلت ۴ ماهه در خصوص ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات در نظر گرفته شده و این فرصت مجددا در اردیبهشت دو ماه دیگر تمدید شد. نهایتا تا پایان نیمه اول تیرماه ۷ هزار خودروهای وارداتی ترخیص شده و ۱۰۴۸ خودرو دیگر به رغم دریافت پروانه گمرکی به علت پایان مهلت مذکور نتوانستند از گمرک خارج شوند.
پس از پایان این مهلت رایزنی‌هایی از سوی گمرک ایران با دستگاه‌های مربوطه انجام و پیشنهاداتی ارائه شد تا ۱۰۴۸ خودرو مذکور بتوانند از گمرکات ترخیص شود.
حال به نظر می‌رسد که وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور ترخیص این خودروها از گمرک را صادر کرده است.
پیش از این رحمانی اعلام کرده بود که فعلاً دولت زمان ترخیص خودروهای دپو شده را تمدید نخواهد کرد اما ارونقی، معاون فنی و امور گمرکی ایران نیز تاکید کرده بود که از نظر گمرک مشکلی برای ترخیص خودروها وجود ندارد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران