از ابتدای سال آینده، بیمه نامه شخص ثالث راننده محور اجرایی می شود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به این موضوع که مقدمات طرح راننده محور شدن بیمه نامه شخص ثالث در حال انجام است، اعلام کرد که از ابتدای سال آینده شاهد اجرایی شدن این طرح خواهیم بود و مقدار بیمه تعیین شده برای هر فرد نیز براساس سابقه وی در نوع رانندگی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تعیین خواهد شد.
غلامرضا سلیمانی به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی روز گذشته اعلام کرد که مقدمات طرح راننده محور شدن بیمه شخص ثالث در حال انجام بوده و از سال آینده اجرایی خواهد شد. در این زمینه اطلاعات شخصی، شغلی، سابقه و همچنین سن افراد با همکاری دستگاه های مختلفی همچون نیروی انتظامی استعلام گرفته می شود و رانندگانی که الگوی رانندگی بهتری داشته و به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می گذارند، از تخفیف بیشتری در بیمه پرداختی خود تا حداکثر 50 درصد بهره مند خواهند شد و در مقابل کسانی که رانندگی پرخطری دارند، باید مبلغ بالاتری به سازمان بیمه پرداخت کنند، این درحالیست که صنعت بیمه از اجرایی شدن این طرح نفعی نخواهد داشت و با اجرایی کردن این طرح می توانیم به عدالت نزدیک تر شده و همچنین به رعایت قوانین و کاهش تصادفات جاده ای کمک کنیم.
به گزارش خودروبناک و به نقل از صداوسیما، با مطرح شدن این طرح سوالاتی هم در خصوص چند راننده بودن وسایل نقلیه مختلف بوجود آمده است که در این رابطه رئیس کل بیمه مرکزی می گوید که براساس اظهارات فردی، میزان بیمه نامه شخص ثالث وسایل نقلیه چند راننده مشخص خواهد شد.
نظرات
 
 
 
علی 1398/8/17
بشتابید بشتابید. روش جدید پول دوشی اختراع شد.
  • حسن 1398/8/18
    مسئولین که به اروپا میرن واز قوانین اونا الگو برداری میکنم ایا سطح رفاه و استاندار های مردم رو هم با اونا معیار میکنن به نظر نمیرسه فقط قوانین که به نفع خودشون رو اجرایی میکنن واقعا متاسفم برا همچنین مسولینی
  • ناشناس 1398/8/18
    دوست عزیز! اگر کسی مثل گاو رانندگی نکنه دوشیده هم نمی شه! شما دیگه مثل گاو رانندگی کردن مردم رو گردن مسئولین ننداز! کسی که مثل خر رم کرده تو خیابون رانندگی می کنه همون تا ته دوشیده بشه خیلی بهتره! شاید یه درس عبرتی بشه براش!
بابك 1398/8/18
اين آقا چطور ميگه صنعت بیمه از اجرایی شدن این طرح نفعی نخواهد داشت در حاليكه حداكثر تخفيف از 70 درصد به 50 درصد كاهش پيدا كرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چند سال پيش هم با همين استدلال تخفيف 10 درصدي هر سال رو به 5 درصد كاهش داد .
مطمئن باشيد صنعت بيمه ايران براي سود هيچيك از مشتريان خودش طرح جديدي رو نمياره .
الف 1398/8/20
سلام .
با مقایسه تعداد خودرو و تعداد افراد دارای گواهینامه کاملا میشه فهمید که عملا سود کلانی نصیب بیمه ها میشه .
مثال عرض میکنم. خانواده ای با یک ماشین که سه نفر فرد دارای گواهینامه داره، هر سه نفر مجبور میشن بیمه بخرن وگرنه رانندگی نکنن که عقلانی نیست و در نهایت برای همگی خواهند خرید !!!
برای خانواده های مرفه که چندین ماشین دارا هستن ، کاملا سود هست و این یعنی از جیب مردم متوسط به جیب پولدارها !!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران