ترخیص خودروهای هیوندای از گمرک متوقف شد!

بعد از اتمام مهلت 6 ماهه هیات دولت برای ترخیص خودروهای مانده در گمرک، عملا فرصت ترخیص این خودروها در نیمه تیرماه سال جاری به پایان رسید و این خودروها باید راهی سازمان اموال تملیکی می شدند. حال بعد از گذشت سه ماه، خبرهایی از صدور مجوز دوباره برای ترخیص این خودروها از سوی معاون گمرک منتشر شده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تسنیم، حالا بعد از حواشی به وجود آمده، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو خبر از ورود نهادهای نظارتی به این پرونده داده است. به گفته مهدی دادفر نهادهای نظارتی در روزهای اخیر به این پرونده ورود کرده اند و سازمان بازرسی کشور نیز آن را در دست پیگیری دارد.
یکی از مسئولان گمرک نیز با اشاره به جلوگیری از خروج خودروهایی که این روزها بحث مجوز ترخیص آنها مطرح است، بیان داشت: روز گذشته از ستاد گمرک اعلام شد که فعلا هیچ خودرویی حق خروج از گمرکات کشور را ندارد.
وی در ادامه گفت: با توجه به مباحثی که درباره ترخیص 1048 خودروی پروانه شده از سوی وزیر صمت مطرح بوده، تا کنون هیچ خودرویی از گمرکات شهید رجایی، شهید باهنر، بوشهر و خوزستان ترخیص نشده است.
نظرات
 
 
 
Mha 1398/8/19
فقط به هیوندای اجازه ندادن ؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران