اطلاعیه بی ام و : اگر بی ام و E46 دارید، از رانندگی با آن خودداری کنید!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
ایربگ‌های ناقص تاکاتا، به معضل بسیاری از خودروسازی‌ها در سالهای گذشته تبدیل شده بودند، و گویا اکنون این معضل، دامان بی ام و را گرفته است. شعبه استرالیا بی ام و، اخیرا در یک اطلاعیه، از مالکان بی ام و E46 خواسته است تا بلافاصله رانندگی با اتومبیل‌های خود را متوقف کرده و حتی برای خودرو جایگزین درخواست بدهند. این اطلاعیه پس از آن صادر شد که یک راننده بی ام و E46‌ ، بر اثر نقص کیسه هوا، کشته شد. حدود 12000 دستگاه بی ام و E46‌ ساخته شده در فاصله سالهای 1997 تا 2000، شامل این فراخوان بی ام و می‌شوند. این نسل از بی ام و سری 3 که با کد اتاق E46 شناخته می‌شود، جز پرطرفدارترین خودروها در تاریخ خودروسازی است، و البته هواداران بسیاری نیز در کشورمان دارد.
کیسه‌های هوای ناقص تاکاتا، تاکنون تلفات بسیاری را در دنیا به نام خود ثبت کرده‌اند، که سهم استرالیا از این تلفات، دو نفر بوده است. اولین بار در سال 2017، راننده یک هوندا CR-V بر اثر ترکیدن و عملکرد ناقص کیسه هوا تاکاتا، جان خود را از دست داد، و مورد دوم نیز راننده ناکام بی ام و E46‌ ذکر شده بوده است. ACCC یا کمیسیون حمایت از حقوق مصرف کنندگان استرالیا، در یک پروژه چند جانبه، با وزارت امور زیرساختی، حمل و نقل و پلیس این کشور همکاری می‌کند تا تحقیقات گسترده‌ای را بر روی حادثه اتفاق افتاده، به انجام رساند. تاکنون 24 نفر در کشورهای مختلف جهان، بر اثر عملکرد ناقص ایربگ‌های تاکاتا، جان خود را از دست داده‌اند. آمار مصدومان ناشی از عملکرد ناقص این ایربگ‌ها نیز به 260 نفر بالغ‌ می‌شود.
نظرات
 
 
 
آریا 1398/8/19
یادش بخیر، اما دهه ۷۰ e46 هایی که به ایران آمد عمدتا ایربگ نداشت.
تک و توک توی۶ سیلندری سطح بالاش و m3 ها بود....

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران