داخلی سازی سیستم سوخت‌‌رسانی پژو 2008 و پژو 301 توسط اورند پیشرو

مطابق اعلام مهندس آرمان موسوی، مدیرعامل شرکت اورند پیشرو ، این شرکت و هلدینگ رایزکو، موفق به داخلی سازی سیستم سوخت رسانی پژو 2008 شده‌اند. این سیستم تا پیش از این به صورت CKT در خط مونتاژ ایکاپ مورد استفاده قرار می‌گرفت. سیستم سوخت سه خودرو پژو 301 ، پژو 2008 و سیتروئن C3 ، از تشابه بسیار بالایی برخوردارند و تنها تفاوت آنها، محدود به پمپ سوخت می‌شود.
بنابر گرفته‌های آرمان موسوی، برنامه‌ریزی برای داخلی سازی سیستم‌های یاد شده، همزمان با خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های خودروسازی صورت گرفته است، و از این رو ایران خودرو و سایپا، موفق شدند تا تعهدات معوقه خود در خصوص پژو 2008 و سیتروئن C3‌ را عملی کنند.

در صورتی که اورند پیشرو موفق به داخلی سازی سیستم سوخت رسانی پژو 2008 نمی‌شد، یا آن‌که برنامه‌ای برای این کار نداشت، ایران خودرو مجبور می‌شد به ازای هر پژو 2008 ثبت نام شده، دو پژو 405 به مشتری تحویل دهد. سرمایه‌گذاری‌های مناسبی برای داخلی سازی قطعات پژو 301 انجام شده و بنابر اعلام آرمان موسوی، سطح داخلی سازی قطعات پژو 301 ، فراتر از پژو 2008 خواهد بود.
نظرات
 
 
 
شوی نوا 1398/8/20
پژو که دیگه این حرفا رو نداره یه موتور ۱.۶ لیتری و یه دیفرانسیل جلو مکانیک سر کوچه هم میتونه سرهمش کنه
  • Ahmad 1398/8/21
    مگه شورولت نوا و پیکانه که مکانیک سر کوچه هم بتونه سر همش کنه خخخخخ
Sasan.tgh 1398/8/20
به زودی انفجار خودرو های فوق را شاهد خواهیم بود عین آب نبات :)
  • ناشناس 1398/8/21
    اتفاقا خودرویی که مکانیک و بقال سر کوچه بتونه سرهمش کنه خودروی خوش تعمیر و کم خرجیه مثل امریکایی خوبه که پر خرج پر دردسر تعمیر موتور سخت تقریبا 90 درصد مکانیکا امریکایی قبول نمیکنن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران