معرفی نسل جدید کیا اپتیما مدل 2021 با انتشار تصاویر رسمی از سوی کیا

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
پس از آنکه شرکت خودروسازی هیوندای با معرفی نسل جدید هیوندای سوناتا و ارائه دادن یک طراحی کاملا متفاوت و اسپرت توانست طوفانی در خودروهای سدان سایز متوسط ایجاد کند، حال کیا هم به دنبال انجام چنین کاری بر روی همزاد هیوندای سوناتا، یعنی خودروی کیا اپتیما است و در نسل جدید آن تغییر بسیار زیادی ایجاد کرده تا در بازار خودروهای سدان سایز متوسط بتواند جذابیت از دست رفته این بخش را دوباره احیا کند.
هیچ تصویر پیش نمایشی در کار نیست و بعد از انتشار چندین سری پیش نمایش متفاوت از این خودرو، حالا شاهد معرفی رسمی نسل جدید کیا اپتیما با تغییرات فنی و ظاهری بسیار زیاد در کشور کره جنوبی هستیم و قرار است که از ماه آینده با نام همیشگی K5 در بازار کره جنوبی عرضه آن آغاز شود. حال باتوجه به این شرایط انتظار می رود که به زودی شاهد رونمایی و ارائه جزییات نسخه های بین المللی کیا اپتیما نیز باشیم.

کیا اپتیما 2021

کیا اپتیما 2021

باوجود انتشار تصاویر پیش نمایش متعدد در روزهای گذشته، چهره اتومبیل در تاریکی تصاویر به خوبی دیده می شد و می توانستیم تاحدودی با طراحی کلی اتومبیل آشنا شویم، اما حالا با انتشار تصاویر رسمی اتومبیل می توانیم به جزییات بیشتری دست پیدا کنیم. اولین و مهم ترین چیزی که در این خودرو جلب توجه می کند، ایجاد تغییراتی تا مغز و استخوان بر روی خودروی کیا اپتیما نسل جدید خواهد بود و برخلاف تصاویر گرافیکی منتشر شده از این اتومبیل که طراحی نه چندان جالبی را از آن به نمایش می گذاشت، با انتشار تصاویر رسمی اتومبیل می توانیم شاهد یک طراحی جذاب و کامل با رعایت اصل طراحی شرکت خودروسازی کیا باشیم که همچنان از راه دور هم می توان کیا بودن این اتومبیل را تشخیص داد، اما این خودرو تغییراتی بسیار زیادی به خود دیده تا به یک خودروی سدان سایز متوسط با چهره ای اسپرت و جذاب تبدیل شود.

نسل جدید کیا اپتیما

نسل جدید کیا اپتیما

باتوجه به گفته شرکت خودروسازی کیا، نسل جدید این خودرو بزرگ تر از مدل فعلی خود ساخته شده است و در طول کلی خود با افزایش 50 میلی متری اندازه، حالا به عدد 4905 میلی متری رسیده است و همچنین با 25 میلی متر افزایش، به عرض کلی 1860 میلی متری خواهیم رسید، اما در عوض ارتفاع اتومبیل حدود 20 میلی متر کاهش یافته و یه 1445 میلی متر رسیده است تا آیرودینامیک بهتری داشته باشد. به لطف افزایش طول اتومبیل هم به طول کلی 2850 میلی متری برای فاصله بین دو محور رسیده ایم که نسبت به گذشته 45 میلی متر طول بیشتری دارد و همچنین فضای پای بیشتری در اختیار سرنشینان داخل کابین بویژه سرنشینان عقب اتومبیل قرار خواهد داد.
شرکت خودروسازی کیا هنوز مایل به نشان دادن طراحی داخل کابین نیست و یا هنوز اطلاعات دقیقی از بخش فنی اتومبیل ارائه نکرده است که با نزدیک شدن به زمان عرضه اتومبیل می توانیم به این جزییات دست پیدا کنیم که به محض انتشار آن توسط کیا، جزییات آن در خودروبانک مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
نظرات
 
 
 
zak2012 1398/8/21
دمشون گرم و خاک بر سر لگن سازهای داخلی
فرزاد 1398/8/21
لطفا با دنای ایران خودرو مقایسه‌اش رو هم بگذارید. مردد هستم کدومو بخرم!
حسین 1398/8/21
در واقع طراحی های قبلی ماشین هاشون انقدر خوب هست اولش طرح جدید که می دهن می گیم آخه چرا ولی وقتی از نزدیک می بینیم خشکلتر دیده می شه، یکم چهره اپتیما رو خسن تر کردن و جلوش شبیه پژو 508 شده
حسن 1398/8/21
کره ای ها هر چقدر تو قیافه سوناتا گند زدن در عوض این یکی عالی شده ایول
بابی 1398/8/22
ما هم داریم سمند sknf220 فیس لیفت با چراغ و پلاستیک اضافه می سازیم...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران