سه مانع در عدم کاهش قیمت خودرو با وجود افت قیمت دلار

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن همگن قطعه سازان سه عامل سبب شده که با وجود افت قیمت دلار و سایر متغیرها همچنان قیمت خودرو در برابر کاهشی شدن مقاومت کند.
به نقل از ایسنا، بابک کریمخان در این خصوص عنوان کرد: بهای خودرو در گذشته متناسب با افزایش سایر بازارها و مواد اولیه رشد نکرد و در شرایط فعلی هم نمی‌توان انتظار داشت به اندازه سایر بازارها، روند نزولی شکل گیرد .
وی ادامه داد: از سوی دیگر خودروسازان سال گذشته 35 هزار میلیارد تومان و در نیمه سال جاری هشت هزار میلیارد تومان زیان اعلام کردند و با چنین شرایطی نمی‌توانند قیمت‌ها را کاهش دهند. قیمت فعلی محصولات هم چندان مورد موافقت خودرو سازان نیست و به دلیل اجبار دولت، مجبورند با وجود زیاندهی قیمت‌ها را ثابت نگه دارند.
رئیس انجمن قطعه سازان خودرو و نیرو محرکه استان کرمانشاه افزود: عامل دیگر، محدودیت عرضه محصولات خودرو است چرا که به دلیل مشکلات مالی و بدهی خودروسازان به قطعه‌سازی‌ها، امکان تولید بیشتر نیست .
کریم خان درباره افزایش قیمت چند وقت اخیر قیمت خودرو هم توضیح داد: دلیل این امر صحبت‌هایی بود که درباره توقف تولید چند نوع خودرو از جمله پراید و پژو 405 مطرح و منجر به افزایش تقاضا و گرانی در بازار آزاد و عمدتا از سوی دلالان شد .
نظرات
 
 
 
پسرک 1398/8/23
خودتون ماشین نمیدید به بازار اخر سرهم میندازید گردن دلالا !!!!
تو همین کشورهای حاشیه خلیج فارس با قیمت ماشینهای شما کره ای و ژاپنی سوار میشن بعد بازم از ضرر میگین؟؟
پس منه مصرف کننده که با سیاستهای شما دارم ضر میکنم حساب نیست فقط شما ضرر میکنید؟؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران