اعطا تسهیلات 4 درصدی به وام 40 میلیونی نوسازی ناوگان تاکسیرانی

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته‌های مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی، شهرداری های تهران، مشهد، بوشهر و همدان برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی خود تسهیلاتی 4 درصدی به مبلغ 40 و 50 میلیون تومان اعطا می کنند.
به نقل از ایرنا، مرتضی ضامنی ضمن اشاره به این موضوع که تاکسی های فرسوده در داخل به یک معضل تبدیل شده افزود: تعداد این تاکسی ها تا پایان سال جاری به 192 هزار دستگاه رسیده و تا پایان سال 1400 نیز به 243 هزار دستگاه خواهد رسید.
این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: طرح نوسازی تاکسی های فرسوده از بهمن‌ماه سال 95 آغاز شده و تا ابتدای سال 97 تعداد تاکسی های نوسازی شده به حدود 98 هزار دستگاه رسیده است. در حال حاضر تفاهم‌نامه نوسازی با ایران خودرو امضا شده است که مطابق آن قرار است این شرکت 10 هزار تاکسی را در اختیار سازمان تاکسیرانی قرار دهد.
وی اشاره کرد: ایران خودرو برای تحویل این تاکسی ها مشکلی نداشته اما چون قیمت ها بالا رفته است رانندگان تاکسی برای نوسازی خودروهای خود با مشکل مواجه اند و به همین جهت نیز در چهار شهر تهران، مشهد، بوشهر و همدان تسهیلاتی 4 درصدی به مبلغ 40 و 50 میلیون تومان به این رانندگان اعطا می شود.
ضامنی در انتها عنوان کرد: هر چند تحویل 10 هزار تاکسی جدید اقدامی بزرگ در راستای نوسازی ناوگان تاکسیرانی است اما این تاکسی ها نسبت به 192 هزار دستگاه تاکسی که تا پایان امسال به سن فرسودگی می رسند بسیار اندک است.
نظرات