پورشه از نمونه‌های اولیه ۹۱۱ توربو جدید رونمایی کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
حدود یکسال از زمانی که پورشه مدل‌های نمادین ۹۱۱ کاررا و کاررا S را عرضه کرده می‌گذرد، اما تاکنون نسخه قدرتمندتر آن را ندیده بودیم. این مدل در دست توسعه قرار دارد و پورشه بار دیگر به ما یادآوری می‌کند در حال کار روی پورشه ۹۱۱ توربو است.
پورشه این هفته تصاویری از چندین نمونه اولیه پورشه ۹۱۱ توربو منتشر کرد. این تصاویر در یک تست رانندگی در نیس فرانسه گرفته شده و در یکی از آن‌ها یورگ برگمایستر در کنار ۹۱۱ توربو کابریو دیده می‌شود.
تاکنون اطلاعات زیادی درباره ۹۱۱ توربو نسل ۹۹۲ منتشر شده است. در گزارشی آمده بود این مدل در بهار آینده رونمایی خواهد شد. مدل ۹۹۲ توربو S از موتور ۳.۸ لیتری توئین توربوشارژ شش سیلندر خطی بهره می‌برد. این موتور می‌تواند توان ۶۴۰ اسب بخار و گشتاور ۸۰۰ نیوتن متر تولید کند. فعلا چیزی تایید نشده، اما مدل‌های توربو قطعا توانی بیشتر از ۶۰۰ اسب بخار خواهند داشت.
سرعت این مدل طی ۲.۵ ثانیه از صفر به صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد که کمی بهتر از نسل کنونی است. سرعت نهایی ۹۱۱ توربو هم ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.
این مدل همچنین به صورت استاندارد دارای سیستم رانندگی تمام چرخ محرک و گیربکس اتوماتیک هشت سرعته دوکلاچه است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران