کلاهبرداری عجیب در پوشش صدور کارت هوشمند سوخت

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سرگرد علیرضا یعقوبی رئیس اداره تشخیص و پیشگیری جرایم سایبری پلیس فتا استان ایلام اظهار داشت: اخیرا مواردی مشاهده شده که کلاهبرداران به بهانه صدور کارت هوشمند سوخت از شهروندان مبالغی را کلاهبرداری کرده اند. در این روش کلاهبرداران با ارسال پیامک و تماس تلفنی با شهروندان، پس از جلب اعتماد آنان، اعلام می کنند که کارت هوشمند سوخت شما صادر شده و برای ارسال و دریافت آن مبلغی را به شما حساب اعلامی واریز کنید.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: به شهروندان توصیه می کنیم به چنین تماس ها و پیامک هایی که هویتی مجهول دارند توجهی نکنند تا از کلاهبرداری احتمالی جلوگیری شود. همچنین از مالکان خودرو می خواهیم برای دریافت تمامی اسناد و مدارک خودروی خود حتی المقدور سعی کنند به صورت حضوری به مراکز معتبر مراجعه کنند.
سرگرد یعقوبی در پایان تصریح کرد: شهروندان در صورت مواجهه با چنین مواردی، موضوع را سریعا از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام کنند.
نظرات
 
 
 
nader 1398/9/2
برای خودروهای کیش پلیس ۱۱۰ با همین ترفند از همه،پول گرفت بعد اعلام کرد کارت سوخت برای پلاک قدیم صادر نمی شود و بعد از تعویض پلاک مجدد باید اقدام کرد. این همه پول گرفته شده مشخص نشد کجا رفت و چی شد ...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران