گران‌ترین شاسی بلند جهان، شبیه هیچ خودرو دیگری نیست!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
مدتی می‌شود که برخی خودروسازان، از سبک طراحی نامتقارن استفاده می‌کنند که نمونه‌های آن را در هیوندای ولستر یا شاسی‌بلند کارلمان کینگ دیده‌ایم. خودرو دوم، در حال حاضر گران‌ترین شاسی‌بلند امروزه جهان است، الهام‌گیری قابل توجهی از خودرو معروف بتمن، موسوم به بت موبیل و فیلم معروف شوالیه تاریکی دیده می‌شود. قبل از رانندگی با کارلمان کینگ، ممکن است احساس کنید که هدایت آن، شبیه راندن یک فیل است، اما طراح خودرو، توضیح می‌دهد که در عمل، این شاسی بلند بسیار انعطاف پذیر بوده و هدایت آن به راحتی امکان پذیر است. این پادشاه، قیمت چندان ارزانی هم ندارد، و برای در اختیار داشتن تیپ پایه آن باید مبلغی بیش از یک میلیون دلار پرداخت کنید.
در زیر کاپوت کارلمان کینگ، پیشرانه متعلق به فورد F-550، یعنی موتور 6.8 لیتری V10 با 420 اسب بخار قرار دارد، اما حداکثر سرعت این شاسی بلند تنها 140 کیلومتر بر ساعت بوده، که دلیل آن، وزن بسیار بالای این خودرو عنوان شده است. کارلمان کینگ 5،896 کیلوگرم وزن دارد، اما در یک فیلم جدید، عنوان شده که این خودرو قادر است به سرعت 220 کیلومتربرساعت دست یابد. شما را به تماشای این ویدیو دعوت می‌کنیم:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران