هنگام سرخوردن خودرو چه کنیم؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
روزهای برفی که کف خیابان به دلیل وجود آب یا برف لغزنده است، خودروها به راحتی سر می خورند. حال اگر در این شرایط قرار گرفتیم، چه کاری باید انجام دهیم تا از ادامه سر خوردن جلوگیری کرده و خودرو از کنترل ما خارج نشود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از آنا، پلیس راهور برای جلوگیری از سرخوردن و متوقف کردن خودروی خارج از کنترل، چهار توصیه دارد. اجرای این توصیه ها باعث می شود خودروی سر خورده متوقف و از ورود خسارات جبران ناپذیر جلوگیری شود. این چهار توصیه عبارت است از:
1- در این شرایط راننده نباید اعتماد به نفس و تسلط خود را از دست بدهد.
2 - در ادامه باید از ترمز کردن پرهیز کرد، زیرا ضربه زدن به ترمز روی سطح لغزنده باعث قفل شدن چرخ ها و ادامه لغزش و سرخوردن خودرو می شود.
3 - باید در جهتی حرکت کرد که قسمت عقب خودرو به آن سمت سر می خورد، یعنی فرمان را به همان سمتی که عقب خودرو منحرف شده است، بچرخانید. در همین حالت، وقتی خودرو در مسیر مستقیم به حرکت ادامه داد می توانید به سمت دلخواه حرکت کرد.
4 - پس از انجام این کارها، باید خیلی آهسته و آرام پدل ترمز را فشار دهید تا از سرعت خودرو کاسته شود و یا اینکه پا را به آرامی روی پدال گاز بگذارید تا خودرو به حرکت درآید.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران