طرح مالیات بر خرید خودرو در مجلس کلید خورد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در پی تحریم ها و نوسانات بازارهای سرمایه، بازار خودرو نیز دچار تغییراتی شده است. از جمله مشکلاتی که بازار خودرو با آن مواجه شده خروج شرکت هایی مانند رنو از بازار کشور است که خودروسازان را برای انجام تعهدات خود با مشکلات زیادی روبه رو کرده است. تعداد شاکیان از دو خودروساز بزرگ کشور بسیار زیاد است و واردات خودرو نیز کماکان ممنوع بوده و قطعه سازان نیز در تامین کالاهای خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تجارت نیوز، سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: برای بازار خودرو باید تدابیری اندیشیده شود و در صورت عدم برنامه ریزی مناسب این بازار دچار التهاب و قیمت ها نیز افزایش می یابد. برای کنترل بازار باید دولت و نهادهای مختلف به این موضوع ورود کنند. دستگاه های امنیتی باید مافیایی که در حاشیه بازار خودرو فعالیت می کنند را رصد و مدیریت کنند و خودروسازان هم تولیدات خود را افزایش دهند.
وی ادامه داد: با افزایش قیمت بنزین، ظرفیت برای تلاطم در بازار خودرو ایجاد شده است. مجلس باید در این خصوص ورود کند. در کمیسیون صنایع و معادن طرحی مطرح شده که باید قانونی شود. بر اساس این طرح هر نفر در سال فقط یکبار می تواند خودرو ثبت نام کند و در صورت ثبت نام بیشتر باید مالیات بیشتری پرداخت کند و منتظر هستیم این طرح در مجلس مطرح شود.
حسینی کیا در پایان تصریح کرد: اگر این اقدامات انجام شود از تلاطم بازار کاسته می شود، اما اگر این رهاشدگی که در بازار خودرو وجود دارد، ادامه پیدا کند، بازار خودرو ملتهب تر خواهد شد و قیمت خودرو افزایش پیدا می کند.
نظرات
 
 
 
Moein 1398/9/9
نه بابا همه چی ارزون شده
لازم نیست این کارا. پراید شده هفت میلیون

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران