عواقب خطرناک دستکاری خودسرانه سیستم سوخت رسان خودرو

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ضمن هشدار در رابطه با دستکاری سیستم خودروهای گازسوز و عواقب خطرناک آن اعلام کرد که دستکاری سیستم های سوخت رسان خودرو بویژه سیستم های سوخت رسان وسایل نقلیه گازسوز بسیار خطرناک بوده و موجب خطراتی جدی خواهد شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تسنیم، سیدجلال ملکی کارشناس آتش نشانی و سخنگوی این سازمان در رابطه با دستکاری سیستم های سوخت رسان وسایل نقلیه بویژه خودروهای گازسوز اشاره کرد و در لابه لای صحبت های خود به تزریق گازهای مایع خارج از جایگاه های مربوطه اشاره کرد و در این خصوص افزود که برخی افراد با وارونه کردن کپسول های گاز مایع، اقدام به انتقال گاز مایع به مخزن سوخت اتومبیل خود می کنند که باتوجه به غیراصولی بودن و همچنین فوق العاده خطرناک بودن این روش در کنار اتصال و شلنگ های نامناسب برای انتقال، احتمال بروز حوادث خطرناکی همچون آتش سوزی و در شرایطی بدتر احتمال انفجار بسیار بالا خواهد رفت.
تجربه نشان داده است که در سال های اخیر با سهمیه بندی بنزین، برخی از رانندگان به سمت گازسوز کردن اتومبیل خود رفته اند، اما تغییر خودسرانه سیستم های سوخت رسان خودرو عواقب خطرناکی خواهد داشت و در این بین افرادی سودجو هستند که مخازن LPG یا CNG را پس از رنگ آمیزی به عنوان سیستم های سوخت رسان گاز کم کارکرد به فروش می رسانند، این درحالیست که بسیاری از آنان برای سال ها مورد استفاده قرار گرفته و نیاز به اسقاط و خارج شدن آنان از رده خواهد بود. پیشنهاد ما به دارندگان وسایل نقلیه دوگانه سوز، استفاده از جایگاه های سوخت استاندارد خواهد بود که محیط ایمنی برای سوخت رسانی در نظر گرفته شده و همچنین اپراتورهای آموزش دیده به همراه تجهیزات مناسب آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران