یکسان بودن حق بیمه تمامی وسایل نقلیه 4 سیلندر

حسن رضا عباسیان فر مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور فنی بیمه مرکزی درباره شبهه افکنی در فضای مجازی در خصوص فرمول تعیین نرخ بیمه شخص ثالث اظهار داشت: حق بیمه پایه شخص ثالث با در نظر گرفتن نوع وسیله نقلیه، کاربری و سوابق خسارت دارندگان وسیله نقلیه مشخص می شود و به همین علت مقایسه نرخ حق بیمه دو وسیله نقلیه مشابه بدون توجه به سایر عوامل ریسک منطقی نیست.
به گزارش خودروبانک و به نقل از مهر، وی ادامه داد: حق بیمه تمامی وسایل نقلیه 4 سیلندر یکسان است. دلیل تفاوت حق بیمه دو وسیله نقلیه 4 سیلندر رایج مانند پراید و پیکان، تاکید قانون گذار بر ضرورت حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه بوده است نه اینکه خودروهای 4 سیلندر فرق می کنند.
عباسیان فر در پایان بیان داشت: موضوع تعیین حق بیمه یک موضوع فنی و مقرراتی بوده و به بسیاری از عوامل مانند سن خودرو، سوابق خسارت در سال های قبل و تعداد تصادفات مربوط می شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران