سازمان استاندارد کیفیت بنزین تولید داخل را تایید کرد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با تشدید آلودگی هوا در طی چند روز گذشته در پایتخت، مجددا بحث چرایی این ماجرا مطرح شده است. بسیاری علت این موضوع را کیفیت پایین بنزین توزیع شده در پایتخت می دانند.
به نقل از ایرنا، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در این خصوص گفت: آزمایش های سازمان ملی استاندارد و سایر سازمان های مرتبط و مسوول نشان داده بنزین تولیدی کشور از نظر کیفی هیچ مشکلی ندارد و نمی توان از آن به عنوان عامل آلودگی هوا یاد کرد.
وی در ادامه عنوان کرد: آنچه این روزها به تشدید آلودگی هوای پایتخت دامن زده، پدیده وارونگی هواست، هرچند همانطور که بارها اعلام شد، عمده خودروهایی که اکنون در کشور تردد می کنند، قدیمی اند و چنانچه بنزین باکیفیت دریافت کنند، به آلایندگی خود ادامه خواهند داد.
نظرات
 
 
 
Moein 1398/9/11
شاید بنزین سالم باشه! ولی بنزینی که توی برخی جایگاه ها با مواد ديگه قاطی ميشه سالم نیست.
مصطفی 1398/9/12
وارونگی هوا یعنی آلاینده های تولید شده گیرمیافتن و نمیتونن پخش بشن. مسئولین جوری صحبت میکنن انگار هوا آلایندهها رو از روسیه ور میداره میاره تو تهران. چرا یه فکری برای تولید نکردن این آلاینده ها نمیکنید چه پخش بشن چه نشن
zak2012 1398/9/13
باشه بهش میگم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران