آیا خودروهای تعلیم رانندگی سهمیه بنزین خواهند داشت؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس هیات مدیره کانون آموزشگاه‌های رانندگی، به خودروهای تعلیم رانندگی سهمیه بنزین تعلق نگرفته و به همین دلیل ممکن است قیمت‌ها افزایش یابد.
به نقل از گسترش‌نیوز ،فرهاد حقیقی در خصوص وضعیت کلی آموزشگاه های گفت: به لحاظ درآمدی از سال 80 طرحی به منظور کاهش سفرهای برون‌شهری، ارتقای فرهنگ ترافیک، تکریم ارباب رجوع و تمرکززدایی اجرایی شد. در این طرح بنا بر پیشرفت و توسعه بود اما متاسفانه هرچه رو به جلو آمدیم پس‌رفت کردیم. نتیجه آن طرح نیز ثمربخش بود و کشته‌های رانندگی از 27 هزار نفر به 15 الی 16 هزار نفر کاهش یافت. اما در سالیان اخیر تقریبا به همان سبک و سیاق 79 و 80 کار آموزشگاه‌های رانندگی ادامه پیدا کرد و شاهد رشد خاصی نبودیم. برنامه‌ای که بتوان آموزش را ارتقا داد در دستور کار قرار گرفت و آموزش‌هایی از قبیل روش‌های به کارگیری قوانین و رفتارشناسی انجام نشد.
وی در زمینه آمار ثبت‌نام آموزشگاه های رانندگی نیز اظهار کرد: از لحاظ آمار ثبت‌نام از سال 90 تا 95 حدود 25 درصد کاهش داشتیم. در هفت ماهه امسال نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد آمار کمتری را شاهد بودیم. لازم به ذکر است که 50 درصد افزایش هزینه صورت گرفته و در نتیجه آموزشگاه‌ها به ضرردهی نزدیک شده‌اند. بسیاری از آموزشگاه‌ها نیز ورشکسته شدند و یا ادغام شده‌اند. مشکل اصلی اینجاست که مسئولین اعتقاد دارند که آموزش‌ها کم و ناصحیح است اما مقوله آموزش سرسری شده و روی آن نظارتی انجام نمی‌شود.
گفته می شود در حال حاضر هزینه تعلیم رانندگی پایه سه رقمی در حدود 970 هزار تومان بوده که البته این هزینه پایه بوده و برای آموزشگاه های مختلف متفاوت است.
رئیس هیات مدیره کانون آموزشگاه‌های رانندگی کشور در پایان افزود: در دور قبلی سهمیه‌بندی 300 لیتر سهمیه داشتیم اما در دور جدید گفته شد که سهمیه خودروهای آموزش رانندگی متعاقبا اعلام می‌شود که چنین اتفاقی هنوز نیفتاده است. ظاهرا قرار بر این نیست که سهمیه به خودروهای آموزش رانندگی داده نشود و گفته می‌شود که نرخ‌ها را افزایش دهیم. ما اعتقاد داریم که اگر این کار را انجام دهیم دوباره افت شدید ثبت‌نام خواهیم داشت و نمی‌دانیم که چگونه این افزایش دوباره نرخ‌ها را به مردم اعلام کنیم.
نظرات
 
 
 
محمد 1398/9/21
با تشکراز خودروبانک فکرمی کنند دیواری کوتاهتر ازمربیان آموزشگاههای رانندگی ندیده اند اما نمی دانند که این قشر علاوه برکارمربی گری مربیان درس حکومت داری هم هستند وبه زودی خواهند فهمید که بزرگترین اشتباه را مرتکب شده اند.مقدارپیمایش بادنده سنگین ومصرف بنزین مشخص است اما خود رابه ندانی زده اند.
داودیوسفی 1398/9/28
برای کشور بی سوادی که به معلم رانندگی هیچ اهمیتی داده نمی‌شود دولت مستقیم دستشو کرده تو جیب مربی رانندگی این جور دزدی به این واضحی ...چوب ندانم کاری را خواهید خورد وسلام
علیرضا 1398/11/2
واقعا متاسفم برای مسولین که اصلا به فکر این قشر نیستند
ما مربیان آموزشگاه رانندگی نسلطفا آینده راننده های کشور تعلیم میدیم پس هر چقدر آرامش فکری داشته باشیم یقینا تو تدریسایت آموزش تاثیر داره
ناشناس 1399/2/7
من موندم چطوربرای ایثارگران خوب سهمیه میدن اما برای اموزشگاهای رانندگی که مربی دروزباید10ساعت اموزش بده فکری نمیکنن الان مربیا رانندگی فقط دارن حمالی میکنن چون هرچی پول درمیارن خرج ماشین بیشترنمیشه مثل لاستیک روغن پول بنزین لنت وخیلی چیزای دیگه همون 60لیتریم که میدین باشه مال خودتون منکه راضی نیسم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران