واردات خودروهای هیبریدی چقدر جدی به نظر می رسد؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سید فرید موسوی، عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به واردات خودروهای هیبریدی، اعلام کرد که در مصوبات مجلس آمده است که باید موانع واردات خودروهای هیبریدی برطرف شود، اما به نظر می رسد که بحث کیفیت هوا در اولویت واردات خودروهای هیبریدی نیست، این درحالیست که روز گذشته نیز رئیس کل گمرک ایران بر روی این موضوع تاکید داشت که تصمیم حال حاضر مسئولان بر منع واردات خودرو است و تفاوتی میان خودروهای لوکس و خودروهای هیبریدی وجود نخواهد داشت.
سید فرید موسوی در رابطه با آلودگی شهر تهران می گوید که در لایحه هوای پاک که قبلا در مجلس تصویب شده بود، به برطرف کردن مشکل واردات خودروهای هیبریدی اشاره شده است، هرچند کیفیت هوا در اولویت واردات خودروهای هیبریدی نخواهد بود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تجارت نیوز، درجدیدترین گزارش مرکز پژوهش های مجلس به موضوع آلودگی هوا پرداخته شده و گفته می شود که سازمان بهداشت جهانی آمار جان باختان در جهان بر اثر آلودگی را سالیانه 2.5 میلیون نفر اعلام کرده است و همچنین بیماری ناشی از آلودگی هوا نیز سالیانه 260 میلیون دلار به اقتصاد ایران خسارت وارد خواهد کرد. هرسال با آلودگی هوا این موضوع مطرح می شود، ولی تغییری در رفتارها و رویه اجرایی دیده نمی شود، این درحالیست که لایحه هوای پاک در ابتدای مجلس دهم تصویب و ابلاغ شد و اگر این مصوبه به درستی اجرا شود و دستگاه های مربوطه کار خود را به درستی انجام دهند، می توانیم شاهد چنین شرایطی نباشیم.
در این مصوبه همچنین به واردات خودروهای هیبریدی نیز اشاره شده و تاکید بر رفع موانع واردات آن شده است، هرچند به نظر می رسد کیفیت هوا در اولویت واردات وسایل نقلیه هیبریدی نخواهد بود. این سخنان موسوی نیز درحالی است که رئیس کل گمرک ایران همچنان به منع واردات خودرو از سوی مسئولان تاکید دارد و تا زمانی که با مضیقه ارزی روبه رو هستیم، تفاوتی میان خودروهای لوکس و یا هیبریدی نخواهد بود و قطعا هیچ وارداتی در زمینه کالاهای لوکس نخواهیم داشت.
نظرات
 
 
 
علی 1398/9/13
هوا ک تمیزه. ماشینام ک همه بروز هستن. بنزینم ک مفت. وارداتم ک آزاده آزاد. هیبربدی نه منه دی! بازم 4 تا آغا زاده یه چند هزارتایی هیبریدی وارد کنن با سود 700 درصد بدن ب بازار تا ببینیم چی میشه!
صیاد 1398/9/13
به خدا قسم به روح رسول الله به امام حسین دروغ میگن
به قرآن دروغ میگن خبری از وارد کردن هیبریدی نیست تا ما خفه بشیم توی این دود و دم
حمید 1398/9/14
یه مشت خل و چل جمع شدن ...
نیما 1398/9/14
به نظر من دولت هرچه زودتر خودرو هیبریدی وارد کنه ‌ اول اینکه از الودگی هوا جلو گیری میشه. دوم اینکه با تعرفه روی خودرو هیرریدی پول خوبی تو جیب دولت میاد. الان شرایط اقتصادی دولت اصلا خوب نیست

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران