پیکاپ هیوندای بلاخره دیده شد؛ تصاویر جاسوسی از کره جنوبی مخابره شدند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سال هاست که هیوندای در رابطه با یک خودروی پیکاپ صحبت می کند و هرسال تاریخ تولید و عرضه آن را به تاخیر می اندازد، اما از آن جالب تر می تواند عدم انتشار هیچگونه تصویری از خودروی پیکاپ هیوندای باشد و تنها تصوری که از اولین خودروی پیکاپ هیوندای خواهیم داشت، مربوط به نسخه مفهومی آن در سال 2015 خواهد بود و از طرفی دیگر شرکت خودروسازی هیوندای بسیار محتاط عمل می کند تا بزرگ ترین اتفاق تاریخ کارخانه خود را به بهترین شکل رقم بزند، اما روز گذشته ورق برگشت و تنها یک تصویر در رسانه های خارجی منتشر شد که یک خودروی پیکاپ کاملا جدید با چهره کاملا استتار شده را نشان می دهد که بر روی چرخ های آن رینگ های شرکت هیوندای نصب شده بود تا بلاخره پس از سال ها انتظار، نشانه هایی از حیات اولین پیکاپ شرکت خودروسازی هیوندای دیده شود.
این عکس در کره جنوبی گرفته شده و خودروی پیکاپ هیوندای را زیر پوشش سنگین استتار به تصویر کشیده است و نشان می دهد که شرکت خودروسازی هیوندای چقدر طراحی و مخفی نگه داشتن چهره آن تا زمان معرفی برایش مهم است، اما باتوجه به همین تصویر جاسوسی نه چندان کامل می توانیم از برخی ویژگی های مهم این خودرو مطلع شویم که نمونه آن می تواند جلوپنجره بزرگ اتومبیل با فرمی شبیه به محصولات فعلی هیوندای و یا حتی قرار گرفتن چراغ های اصلی اتومبیل در اطراف سپر باشد که با درآوردن یک دایره بزرگ بر روی پوشش استتار می توانند از آن استفاده کنند. همین دو فاکتور کافی است تا به این نتیجه برسیم که خودروی پیکاپ هیوندای، نسل جدید طراحی این شرکت را دریافت کرده و چهره ای شبیه به محصولات شاسی بلند این شرکت بویژه "پالیساید" و "سانتافه" خواهد داشت، ولی باید منتظر ماند و دید که شرکت خودروسازی هیوندای برای بخش فنی آن چه نقشه ای کشیده است.
همین چند هفته پیش بود که مقامات هیوندای تاکید کردند که از سال 2021 میلادی خودروی پیکاپ هیوندای در کارخانه آلاباما و در کنار سه خودروی سانتافه، سوناتا و النترا تولید خواهد شد. گفته می شود که این خودرو در کلاس هوندا ریجلاین ساخته شده و در آینده نیز یک نسخه 1 تنی از آن راهی بازار خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران