سهمیه 100 لیتر بنزین اضافه برای وانت بارها

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
عباس تابش رئیس سازمان حمایت درباره افزایش نرخ کرایه تاکسی بعد از افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: سهم بنزین در هزینه تمام شده تاکسی 9 درصد است و اگر این را بپذیریم با افزایش قیمت بنزین، کرایه هر مسیر تنها 4.5 درصد باید افزایش یابد. بنابراین اگر بنا بر افزایش نرخ تاکسی باشد، اگر یک مسیر قبل از افزایش نرخ بنزین، 2 هزار تومان بوده، پس از افزایش نرخ بنزین باید 2080 تومان شود و در صورت رند شدن این عدد باید 2100 تومان شود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، وی ادامه داد: با توجه به اعلام اتحادیه تاکسیرانی و انجمن های تخصصی که صاحب این خدمات هستند، افزایش قیمتی نباید در این حوزه ها اتفاق بیفتد و در صورت افزایش قیمت، این مورد تخلف بوده و با آن برخورد می شود. همچنین باید با کمک هم جلوی فرصت طلبی ها گرفته شود.
وی در ادامه بیان داشت: شهروندان می توانند در صورت مشاهده افزایش قیمت کرایه تاکسی با شماره تلفن 124 تماس حاصل کنند و یا به سازمان های صنعت و معدن استان ها و اتاق اصناف اطلاع داده تا به این گزارشات رسیدگی شود.
رئیس سازمان حمایت در ادامه در مورد افزایش کرایه وانت بارها و تاثیر آن بر قیمت کالا و خدمات گفت: به منظور جلوگیری از افزایش قیمت وانت بارها، کامیونت، نیسان وانت و پیکان وانت ها، ستاد تنظیم بازار در جلسه اخیر مصوب کرد تا 100 لیتر به سهمیه آنها اضافه شود. این افزایش سهمیه بدان معناست که به اندازه نیاز آنها سهمیه افزایش یافته است.
تابش در پایان تصریح کرد: هر گونه تغییر قیمت به اندازه 9 درصد قابل قبول است و افزایش نرخ کرایه این دسته از وسایل حمل و نقل تخلف است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران