فولکس واگن دوباره به خاطر رسوایی آلایندگی خودروهایش زیر ذره‌بین قرار گرفت

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
هر چقدر فولکس واگن تلاش می‌کند از رسوایی آلایندگی دیزل‌گیت فرار کند، دوباره سروکله این مشکل سر راهش سبز می‌شود. سه‌شنبه گذشته دادستان‌های آلمانی به دفتر مرکزی فولکس واگن هجوم بردند تا اسناد خاصی در این باره را مصادره کنند.
فولکس واگن گفته به صورت کامل با مقامات همکاری خواهد کرد، اما همچنین اعلام کرده این حمله به دفتر مرکزی کاملا بی‌اساس بوده است. مقامات مسئول هیچ جزئیاتی درباره اسنادی که مصادره کرده‌اند منتشر نکردند اما فولکس واگن تایید کرده این تحقیقات درباره موتور دیزلی EA288 است.
این موتور جایگزین EA189 می‌شود که در مرکز توجهات رسوایی آلایندگی دیزلی قرار گرفته بود. خودروهایی که از موتور EA288 استفاده می‌کنند شامل فولکس واگن گلف، بیتل، بیتل کانورتیبل، پاسات و جتا می‌شوند.
فولکس واگن معتقد است مشکل از EA288 نیست چون در شبیه ‌سازی‌ها هیچ عیبی از خودش نشان نداده و مشکلی نداشته است. این خودروساز مدعی شده مقامات حالا کارمندان این شرکت را مورد هدف خود قرار داده‌اند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران