قیمت تمام شده هر لیتر بنزین برای دولت

همایون صالحی رئیس هیات مدیره کانون جایگاه داران اظهار داشت: بر اساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی میانگین مصرف روزانه بنزین در هشت ماهه نخست سال از حدود 96 تا 98 میلیون لیتر به 75 میلیون لیتر پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین رسیده و بر اساس اطلاعات میدانی از استان ها، بیش از 30 درصد کاهش مصرف بنزین داشته ایم.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تسنیم، وی در ادامه درباره مصرف بنزین سوپر گفت: حدود دوسال است که بنزین سوپر به دلیل تحریم ها کمتر عرضه شده و بیشتر صادر می شود. البته در تهران به دلیل مسائل سیاسی به مقدار بیشتری عرضه می شود. بر اساس آمارها مصرف بنزین سوپر پس از سهمیه بندی بنزین از یک میلیون لیتر به 400 هزار لیتر کاهش پیدا کرده است.
رئیس هیات مدیره کانون جایگاه داران در ادامه بیان داشت: بعد از افزایش قیمت بنزین، استفاده از بنزین سوپر کاهش یافته و با ماندن بنزین سوپر در مخازن، فضای خالی مخازن در زیر زمین بیشتر شده و با تغییر حجم، تبخیر افزایش می یابد و جایگاه داران ضرر می کنند.
صالحی در ادامه با بیان اینکه تغییر قیمت بنزین، میزان مصرف را در یک بازه زمانی کوتاه مدت کاهش می دهد، گفت: روش منطقی و عقلانی برای کاهش مصرف سوخت، توسعه حمل و نقل عمومی و زیرساخت های مربوطه است.
وی در پایان درباره قیمت تمام شده هر لیتر بنزین گفت: بر اساس گفته ها قیمت تمام شده هر لیتر بنزین برای دولت 4 تا 5 هزار تومان است. اینکه گفته می شود بنزین در کشور ارزان است یک تحلیل اشتباه بوده، بلکه باید قیمت بنزین را نسبت به سبد درآمدی مردم در نظر گرفت.
نظرات
 
 
 
Moein 1398/9/20
خسته نباشید...ارزان بودن بنزین تحلیل اشتباه بود
با درآمد مردم بنزین لیتر 500 تومن هم زیاد است. چرا این حرفارو الان میزنید؟ چیزی درست ميشه؟!
عزت اله خداقلی گاوگانی 1398/9/22
کیفیت ودوام وکارایی عالی است
شاپورمقدم 1398/9/22
جیره بگیرهاوکارمندهای بیکاروناکارآمدی مدیران قیمت تمام شده بنزین رابالامیبرد،نتنها بنزین بلکه تمام مایحتاج کشوررابالامیبرد،قیمت تمام شده بنزین بایدامروزپانصدت چنان باشدولی قرارنیست چون ارزان باشدبایدامروزده هزارتومان باشد،بامید...
امیر 1398/9/22
چراخبرکذب رامنتشرمیکنیدبنزین برای دولت باحمل ونقل وپرت تبخیرلیتر 800 تومان است یانکنه شما نفت وارد میکنید آقا اون زمان که مردم باورمیکردندگذشت

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران