کراس اوور کوچک و جوان مرسدس بنز GLA به نسل جدید رسید

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کمپانی خودروسازی مرسدس بنز برای فشار آوردن به کراس اوورهای کوچک بازار همچون آئودی Q2 یا حتی خودروی فورد فوکوس اکتیو، نسل دوم کراس اوور کوچک و جوان خود یعنی مرسدس بنز GLA را با تغییراتی اساسی رونمایی کرده است و حالا مشتریان می توانند این اتومبیل را به عنوان یک اولویت در لیست خرید خود قرار دهند.
طبق گفته شرکت خودروسازی مرسدس بنز، نسل دوم GLA نسبت به نسخه قبلی خود بیشتر از 10 سانتی متر بزرگ تر شده است و همچنین عرض آن به نسبت قبل افزایش پیدا کرده، اما کاهش طول کلی اتومبیل باعث شده تا خودروی کراس اوور مرسدس بنز GLA در نسل جدید خود اندکی عضلانی تر شده و همانند یک خودروی هاچ بک اسپرت جمع و جور به نظر برسد.
به طور دقیق، مرسدس بنز می گوید که خودروی نسل جدید مرسدس بنز GLA با طول کلی 4410 میلی متر، عرض 1834 میلی متر، ارتفاع 1611 میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور 2729 میلی متری ساخته شده است که طول آن نسبت به گذشته حدود 14 میلی متر کمتر شده است، اما با این وجود فاصله بین دو محور اتومبیل حدود 30 میلی متر افزایش پیدا کرده و همچنین می توانیم به افزایش 30 میلی متری عرض اتومبیل و افزایش 104 میلی متری ارتفاع اتومبیل نسبت به نسخه قبلی اشاره کنیم.

نسل جدید  مرسدس بنز GLA

نسل جدید مرسدس بنز GLA


در بخش فنی، مشتریان آمریکایی می توانند نسخه GLA 250 را به صورت تک محور محرک و یا چهارچرخ محرک خریداری کنند که مجهز به یک موتور چهار سیلندر 2 لیتری بنزینی با حداکثر خروجی قدرت 221 اسب بخاری و گشتاور 350 نیوتن متری خواهد بود که با هدایت این نیرو توسط یک جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک به سمت چرخ ها، شتاب صفر تا 96 کیلومتر برساعت حدودا 8.6 ثانیه و همچنین سقف سرعت 209 کیلومتر برساعت بدست خواهد آمد.
مشتریان آمریکایی اگر به دنبال چیزی قوی تر هستند، نسخه AMG GLA 35 نیز در دسترس آنان قرار خواهد گرفت که با قدرت 302 اسب بخاری و گشتاور 400 نیوتن متری موتور می توان به حداقل شتاب 5 ثانیه دست پیدا کرد.
در جاهای دیگری مثل اروپا، مشتریان همچنین می توانند نسخه GLA 200 را خریداری کنند که یک پیشرانه اقتصادی 1.33 لیتری در سینه خود داشته و می تواند خروجی قدرت 163 اسب بخاری و گشتاور 250 نیوتن متری داشته باشد که برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر برساعت از حالت سکون، نیاز به صرف زمان 8.7 ثانیه خواهد بود، هرچند مشتریان اروپایی امکان خرید مرسدس بنز GLA نسل جدید با پیشرانه های دیزلی را هم خواهند داشت که در حال حاضر اطلاعاتی از موتورهای دیزلی آن ارائه نشده است.
مرسدس بنز تایید می کند که این خودرو از تابستان سال 2020 میلادی وارد نمایندگی های این شرکت خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران