تمام دوربین های جاده ای روشن هستند

سردار تیمور حسینی رئیس پلیس راه راهور اظهار داشت: دوربین های مستقر در جاده ها عمدتا سرعت متوسط را می گیرند و اینکه رانندگان قبل از رسیدن به دوربین از سرعت خود کم می کنند، کاره بی فایده ای است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از مهر، وی ادامه داد: حدود 2 هزار دوربین در محورهای مواصلاتی کشور وجود دارد. این دوربین ها هر چند مدت نیاز به کالیبره شدن دارد و این کار به صورت مداوم و مستمر در حال انجام است. تمامی این دوربین ها در جاده ها فعال هستند و رانندگان به عنوان اینکه دوربین ها فعال نیستند، ریسک نکنند و با سرعت رد نشوند.
رئیس پلیس راه کشور با اشاره به لزوم ارتقاء فناوری دوربین ها گفت: تکنولوژی ها روز به روز در حال پیشرفت بوده و ورژن های جدید معرفی می شود و این دوربین ها نیز هر چند مدت نیاز به ارتقاء دارند. در حال حاضر در کنار توسعه کمی، ارتقاء کیفی و استفاده از ورژن های جدید نیز در دستور کار قرار دارد.
سردار حسینی در پاسخ به این سوال که برخی از محورها اصلا دوربین ندارند و پلیس نیز در آنجا حضور ندارد و و این موضوع باعث افزایش تخلفات و قاچاق شده است، گفت: اولا تجهیز محورها به تجهیزاتی مانند دوربین در حوزه مسئولیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور است. با این حال ما این موضوع را پیگیری می کنیم که ان شاالله محورهای آزادراهی و برزگراهی و اصلی عمدتا مجهز هستند و فرعی ها و محورهای درجه دو هم بتوانیم مجهز کنیم.
وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر ما کمبود دوربین در محورهای مواصلاتی کشور داریم و مصداق این نیز نداشتن دوربین در برخی محورها است.
نظرات
 
 
 
بابی 1398/9/25
واسه پول گرفتن از مردم همیشه آخرین تکنولوژی و امکانات بکار گرفته می شن....

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران