نبرد خودروهای برقی و بنزینی بر سر مسدودسازی پمپ بنزین و ایستگاه‌های شارژ + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
مطابق اخبار منتشر شده از کرواسی، پس از آن‌که مالکان خودروهای بنزینی، اقدام به مسدودسازی ایستگاه‌های شارژ در این کشور کردند، گروهی از مالکان خودروهای تسلا، که موسوم به باشگاه صاحبان تسلا هستند، با توقف در مقابل پمپ بنزین‌ها، این جایگاه‌های سوخت را مسدود کرده و مانع دسترسی خودروها به سوخت بنزین شدند.
این گونه از اقدامات، گاهی اوقات بدون قصد قبلی و تنها از روی اشتباه صورت می‌گیرد، اما در بیشتر اوقات، مالکان خودروهای برقی یا بنزینی، به جهت آن‌که خودروهای رقیب خود را مشابه دشمن می‌بینند، با توقف در جایگاه‌های سوخت‌رسانی یا ایستگاه‌های شارژ، مانع دستیابی خودروهای رقیب به منبع انرژی مورد نیاز خود می‌شوند.
پیش از کرواسی، این اتفاقات در آلمان و آمریکا نیز رخ داده‌اند. چندی پیش در ایالات متحده، گروهی از مالکان پیکاپ‌های آمریکایی، با مسدود سازی یک ایستگاه شارژ سریع تسلا، مانع از دسترسی سایرین به این ایستگاه شدند. به همین دلیل، نهادهای حقوقی به دنبال تدوین قوانینی برای جلوگیری از گسترش این موضوع هستند. برای مثال در آلمان، اگر در جایگاه سوخت توقف بی مورد داشته باشید، خودرو شما به وسیله خودروبر به پارکینگ منتقل خواهد شد. مدتی پیش این اتفاق برای یک وانت که ایستگاه شارژی در آلمان را مسدود کرده بود، رخ داد و مورد اعمال قانون جدید قرار گرفت. اما در سایر کشورها، از جمله کرواسی، که قانونی برای مقابله با توقف بی مورد در ایستگاه‌های شارژ وجود ندارد، مالکین خودروهای برقی خود دست به انتقام‌گیری زده‌اند. آن‌طور که به نظر می‌رسد، آتش اختلاف و کینه میان مالکان خودروهای برقی و بنزینی روز به روز در حال شعله ور شدن بیشتر است. در ادامه می‌توانید ویدیو اعتراضی مالکان خودروهای برقی در کرواسی را مشاهده نمایید، که در آن این افراد برای چند دقیقه مانع دسترسی سایر افراد به یک پمپ بنزین شدند.

نظرات
 
 
 
amin 1398/9/23
خدا شکر ما سر جایگاه های سی ان جی این مشکل رو نداریم.
باز بگین ایران بده D:

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران