توقف فروش تعدادی از مدل‌های بی ام و سری M به دلیل نقص گیربکس

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
مطابق آمار و اطلاعات رسمی ارایه شده از سوی خودروساز باواریایی، برخی از مدل‌های سری M بی ام و، دچار نقص در گیربکس هستند. از این رو، فروش این مدل‌ها تا زمان رفع نقایص، متوقف خواهد شد. این مدل‌ها عبارتند از: انواع تیپ‌های بی ام و X5 M، بی ام و X6 M و بی ام و M8. وجود ایراد گیربکس، در این مدل‌ها از سوی اداره ایمنی راه‌ها و ترافیک ایالات متحده، اعلام شده، اما هنوز گزارش رسمی در این مورد منتشر نشده است. تاکنون وجود مشکل گیربکس در شش دستگاه بی ام و سری M، از سوی اداره ایمنی و ترافیک ایالات متحده، ثبت شده است.
مشکل موجود در گیربکس این خودروها، مربوط به سیم‌کشی آن‌هاست. سیم‌کشی این سری از گیربکس‌ها، مطابق نقشه قابل قبولی صورت نگرفته است، از این رو، ممکن است منجر به آسیب دیدن قطعات کوچک یا ایجاد اتصال کوتاه شود. این مساله موجب می‌شود تا در هنگام حرکت، گیربکس به وضعیت خلاص تغییر وضعیت دهد. موضوعی که وقوع آن در هنگام حرکت، بسیار خطرناک خواهد بود. برای رفع مشکل، تکنیسین‌های بی ام و، سیم کشی گیربکس را مطابق نقشه جدید، جایگزین خواهند کرد. بی ام و در ماه فوریه سال 2020 میلادی، نامه‌ای رسمی به تمامی مالکین بی ام و سری M که خودروی آن‌ها نیاز به بازبینی دارد، ارسال خواهد کرد. بنابراین حدودا دوماه دیگر، شاهد فراخوان عمومی ب ام و برای رفع مشکل گیربکس سری M خواهیم بود. لازم به ذکر است، بی ام و M8 در بازار آمریکا، حدود 113 هزار دلار قیمت دارد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران